Domov>Blog

Hanin kufřík – Karen Levine – recenze

23. února 2024/Recenze/0 Komentáře/5 min. číst

Kniha je rozhodně vhodná nejen pro dospělé čtenáře, ale mohou si ji přečíst i starší děti. Těm přinese pohled na tragické události, aniž by zabíhala do detailů, které by pro mladší obecenstvo nebyly vhodné.

Přečtěte si více

Krvavý náhrobek – Anna Beatrix Bártová – recenze

23. února 2024/Detektivky a thrillery/0 Komentáře/5 min. číst

Milovníky detektivek nejspíš potěší české prostředí a zajímavý děj, který má své základy už v daleké minulosti. Kniha ovšem jistě zaujme také čtenáře, co mezi fanoušky tohoto žánru nepatří, ale rádi si přečtou napínavý příběh.

Přečtěte si více

Prázdniny v Česku – Ladislav Zibura – recenze

23. února 2024/Recenze/0 Komentáře/5 min. číst

U knihy Prázdniny v Česku se pobavíte, dozvíte se řadu zajímavých informací a inspirujete se pro vlastní výlety. Doporučuji mít v knížce vložený list papíru a na něj si vypisovat místa, která vás zaujmou, abyste se také mohli vypravit na jejich průzkum.

Přečtěte si více

S láskou z Londýna – Jules Wake – recenze

23. února 2024/Recenze/0 Komentáře/5 min. číst

Velké napětí byste od knihy S láskou v Londýně očekávali marně, avšak romantické naladění poskytuje dokonale. Přitom vůbec nevadí, že je plná vánoční atmosféry, na zimní dlouhé večery se stále hodí, byť máme po svátcích. Jde o odpočinkovou knihu, u které mnohé zápletky nejspíš rozklíčujete dřív než postavy a hlavní…

Přečtěte si více

Kam dát přečtené knihy? Porovnání online výkupu knih

21. ledna 2024/Recenze/0 Komentáře
porovnání online výkupů knih

Máte doma plnou polici knih a nemáte kam dávat nové? Zdědili jste po někom knihovnu? Nebo jen některé knihy už nikdy číst nebudete a chcete je posunout dál?

Přečtěte si více

Sídlo hrůzy – Lee Mountford – recenze

29. prosince 2023/Detektivky a thrillery/0 Komentáře/5 min. číst
Sídlo hrůzy – Lee Mountford - horor

Kniha Sídlo hrůzy je tradičním hororem, v němž nechybí mnohá klišé a vaše zvolání ve stylu „Proboha, nechoď tam!“ Právě to patrně rozdělí čtenáře na dva tábory – prvnímu přijde příběh předvídatelný, banální a snad i trochu kýčovitý; druhý zase vtáhne a prožije v něm řadu napínavých situací.

Přečtěte si více

Vinice ve Francii – Julie Caplinová – recenze

29. prosince 2023/Recenze/0 Komentáře/5 min. číst
Vinice ve Francii - Julie Caplinová - náhled

Kniha Vinice ve Francii je dílem, které spadá do série Romantické útěky autorky Julie Caplinové, do níž patří například příběhy Kavárna v Kodani, Cukrárna v Paříži a Hrad ve Skotsku. A stejně jako v předešlých knihách i v této je příběh zasazen do krásného prostředí, které autorka dokáže popsat tak…

Přečtěte si více

Akvarely pro Mengeleho, Lidia Ostałowska – recenze

29. října 2023/Recenze/0 Komentáře/5 min. číst
Akvarely pro Mengeleho, Lidia Ostałowska

Kniha Akvarely pro Mengeleho se pohybuje mezi žánry, díky čemuž zaujme čtenáře, kteří chtějí poznat životní osudy zajímavé osobnosti i nahlédnout do tragické doby. Tím pravým ořechovým možná nebude pro ty, co hledají klasický román.

Přečtěte si více

Padělatel –⁠ Adolfo Kaminsky –⁠ recenze

29. října 2023/Recenze/0 Komentáře/5 min. číst
Padělatel –⁠ Adolfo Kaminsky, Sarah Kaminsky

Kniha Padělatel je vhodná pro každého, koho zajímají silné lidské příběhy, které formovala nejen doba, ale i víra v dobro a ochota pomáhat za cenu vlastního života. Psaná je přitom jako vyprávění přímo Adolfa, kterého jen místy otázkou nasměruje jeho dcera Sarah.

Přečtěte si více

Antistresový relaxační plyšový pelech pro psa – recenze

3. června 2023/Chovatelské potřeby/0 Komentáře/5 min. číst

Ještě předtím, než jsem kvůli svým zdravotním potížím musel začít lehávat na ortopedickém pelíšku, patřil tento plyšový pelíšek k mým nejoblíbenějším. Je teplý, heboučký a mnohokrát se stalo, že než jsem si do něj lehl, stihl mi ho obsadit některý z kočičáků.

Přečtěte si více

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies