Jednou za život – T.L. Swan – recenze

Jack Shakespearow/4. června 2024/Romantické a erotické/5 min. číst
Jednou za život – T.L. Swan

Jednou za život – T.L. Swan – recenze

Knižní recenze: Jednou za život

Autorka: T.L. Swan

Celkové hodnocení:

Doplňující informace:

 • Vydavatelství: Metafora
 • Originální název: The Stopover
 • Recenzent knihu četl: 6 hodin
 • Počet stran: 472
 • Rok vydání: 2021
 • ISBN: 9788076251687

I bezvýznamný okamžik může ovlivnit životní směřování…

Emily se nachází na letišti v poměrně špatné náladě a navíc se stane i nechtěnou součástí nepříjemného incidentu. Jako odškodné ji pracovník letiště usadí do první třídy, kde potkává sympatického muže. Po několika skleničkách se nálada uvolňuje a proto oba snáze snášejí i samotný fakt, že jejich letadlo bude nouzově přistávat a oni tak budou muset jednu noc strávit v hotelu. Přeskakující jiskry se na hotelovém pokoji promění v pořádný oheň a Emily zažívá noc, na kterou jen tak brzy nezapomene.

Obsah

O rok později se splní její sen – podařilo se jí získat místo redaktorky v Miles Media. Nadšení z prvního dne v práci však vystřídá šok, když zjistí, že ředitelem a tedy i jejím zaměstnavatelem je Jameson Miles, chlapík, který si po společně prožité noci v hotelu nevzal ani její číslo. Je workoholik, vztahy dává stranou, upřednostňuje příležitostná setkání se ženami a vrásky mu dělá i konkurenční boj, který rozpoutal jeho největší rival, vydavatelský dům Gazette. Jenže ani Jameson, ani Emily na danou noc neumí zapomenout a vždy, když se potkají, neumí odolat vzájemné přitažlivosti. Následující události v jejich životech jsou však důkazem, že jejich vztah bude čelit nejedné překážce.

„Když se očima střetne s mýma, sálají touhou. Vysílají ke mně cosi temného a zároveň něžného. Nejspíš už jsem zapomněla, jak se dívá muž na ženu, po které touží každou buňkou svého těla. Protože jinak bych odpřisáhla, že jsem takový pohled v životě neviděla.“T.L. Swan

Recenze

Přestože anotace příběhu vzbuzuje dojem, že jde o další erotickou romanci s jednoduchou dějovou zápletkou, po čase čtenář zjistí, že kniha je nad rámec jeho očekávání. Už od úplného začátku dokáže upoutat a kromě scén, které by se věnovaly výlučně chemii mezi dvěma hlavními hrdiny, publikum pohltí i další dějové linie – podezření, že někdo z Emiliných kolegů vynáší informace jejich konkurentovi. Odehrávají se situace, které přispívají k řízné dějové gradaci a budí dojem, že kniha čtenáři nabízí i něco jiného, než jen prostoduchou erotickou zápletku.

Příběh je většinu času psán z pohledu Emily a výjimečně na několika stranách dostane prostor i James. Jde většinou o situace, které do děje vnášejí nové informace, ozřejmují citové rozpoložení Jamesona, případně nabízejí jeho pohled na konkrétní záležitost.

Děj plyne rychle, neustále se v něm objevují nové skutečnosti, které dokážou překvapit a znovu čtenáře ke knize připoutat. Scén, které byly napsány jen pro efekt a zbytečně by rozsah knihy prodlužovaly, je zde naprosté minimum. Často se tedy stává, že ve chvíli, kdy chce čtenář knihu odložit, se v příběhu vyskytne nějaký zvrat, který jej ke čtení znovu připoutá.

Jediným mínusem knihy, který se v ději pravidelně opakoval, byly hádky mezi Emily a Jamesonem, které autorka často vytvořila z ničeho nic. Přestože lze argumentovat, že byly výsledkem tvrdohlavých povah obou postav, po čase mohou tyto scény působit únavně, stereotypně až otravně.

Jednou za život je první částí série Milesův klub, přičemž další části se věnují životům Jamesonových tří bratrů Tristana, Elliota a Christophera. Příběh Emily a Jamesona se tak v tomto díle uzavírá, jejich postavy se dostanou do pozadí a v centru pozornosti budou v každém díle dosud vedlejší charaktery.

Knihu Jednou za život si můžete zakoupit zde:

Závěr

Jednou za život je příjemným překvapením na poli romanticko-erotické literatury. Pokud váš tento žánr dosud iritoval svou naivitou a jednoduchostí, tato kniha vám ukáže, že milostné příběhy se špetkou erotiky mohou být napsány i jinak. Doporučujeme každému, kdo chce s knížkou v ruce vypnout a ponořit se do řízného příběhu, který je nejen o lásce.

Pro koho doporučujeme:

 • pro čtenářky, které jednoduché milostně-erotické příběhy nudí a požadují od tohoto žánru trochu více
 • pro každého, kdo si chce při knize odpočinout
 • pokud hledáte nenáročné, ale poutavé čtení

Plusy:

 • děj neustále graduje a v příběhu nejsou hluchá místa
 • příběh se nezaměřuje jen na vztah dvou hlavních postav
 • příjemné oddechové čtení, které dokáže pohltit
 • autorka vytvořila v příběhu i jiné atraktivní prvky, nejen erotické scény

Mínusy:

 • hádky mezi hlavními postavami časem působí otravně

Redakce Ideahunter.cz doporučuje knihy od autorky T.L. Swan – série Milesův klub

Na druhý pokus - T.L. Swan - cena

Na druhý pokus

Když jsem Tristana Milese potkala poprvé, pokoušel se převzít firmu, kterou jsem zdědila po zesnulém manželovi. Nenáviděla jsme ho od prvního pohledu. Dnes, o půl roku později, sedím na konferenci ve Francii – a on je jedním z přednášejících. A teď se mi vůbec nezdá tak nesnesitelný, jak si ho pamatuju… a oči má jenom pro mě.…číst více

Knihu koupite v eshopu: 

Bez zábran - T. L. Swan - cena

Bez zábran

Pro Kate je nový kamarád ze seznamky vítaným rozptýlením od problémů v práci. Není sice její typ, ale denně si píšou, mají stejný smysl pro humor a ona se mu může svěřovat. Kate má totiž příšerného šéfa. Nikdo ji nevyvádí z míry tak jako Elliot Miles – a on si to moc dobře uvědomuje. Je ale možné, že má ten arogantní snob i citlivou stránku?.…číst více

Knihu koupite v eshopu: 

Jen mezi námi - T.L. Swan - cena

Jen mezi námi

Můžu mít vše, na co ukážu. Proč mi to nestačí? S batohem na zádech vyrážím inkognito do Evropy, abych zjistil, kdo vlastně jsem. Byl to skvělý plán, dokud jsem se neocitl v přeplněném, špinavém hostelu. Uprostřed chaosu ale potkávám Hayden. Spí naproti mně a já na ni zírám častěji, než by se slušelo. Co se ale stane, až zjistí, kdo skutečně jsem?.…číst více

Knihu koupite v eshopu: 

Jack Shakespeare

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies