Noční krém na problematickou pleť Krásná slečna od Havlíkovy přírodní apotéky

Michaela Harabisova/27. května 2023/Pleťové krémy/5 min. číst
recenze nočního krému Krásná slečna Havlikova apotéka

Testovaný produkt: Noční krém Krásná slečna

Výrobce/značka: Havlíkova přírodní apotéka

Prodejce: havlikovaapoteka.cz/sk

Celkové hodnocení:

Vlastnosti

 • zklidňuje a zmatňuje pleť
 • výživa pro problematickou pleť
 • redukce tvorby akné a zarudnutí pokožky
 • vůně černého rybízu a maliny

Co slibuje výrobce a pro koho je produkt určen?

Všechny z nás touží být krásné slečny i paní. Krásná slečna má však svůj název velmi trefný. Noční péče o pleť od Havlíkovy apotéky je určena zejména pro problematickou pleť krásných slečen, které trápí akné, rozšířené póry a mastnější pleť. Pleť by měl podle slov výrobců zklidňovat a zmatňovat. Zároveň pomáhá s výživou problematické pleti a napomáhá redukci akné a zarudnutí pokožky. Z osobní zkušenosti mohu říci, že pomáhá i ženám v dospělém věku.

krém na zmatnění pleti

Jak krém používat?

Díky příjemné konzistenci jej stačí malé množství, které nanesete v tenké vrstvě po celém obličeji a směrem dolů na krk a dekolt. Krém nanášejte na vyčištěnou pleť. Jelikož jde o noční péči, většina uživatelek ho využívá právě na noc. Prodávající mi mile a ochotně poradili, že v případě mastnější pleti, hlavně v oblasti T-zóny, je vhodný také jako denní krém, který je výborný i jako podklad pod make-up. Doporučuji nechat si poradit, mně se to vyplatilo. Výhodou krému je, že je výborným i pro oční okolí, kde je třeba jej jemně vklepávat prsty, tak jako každý oční krém.

Mohlo by vás také zajímat

Účinné látky z přírodní lékárničky

 • extrakt z kosatce florentského
 • extrakt z černého rybízu a maliny
 • klíčky švýcarské řeřišnice
 • ovesná mouka
 • meruňkový olej

Mezi základní složky patří Cytobiol™ Iris A2, srozumitelně řečeno extrakt z kosatce florentského. Ten má blahodárné bakteriostatické účinky, kromě toho stahuje rozšířené póry a je výborným pomocníkem u mastné pokožky. Zároveň zlepšuje stav akné, vyrovnává metabolismus lipidů i složení kožní mikroflóry. Tomu říkáme super účinná látka.

Další významnou složkou je extrakt z černého rybízu a maliny, který pomůže při zánětlivých procesech pleti, jež se u problematické pleti vyskytují poměrně často.

Každý den vystavujeme pleť nadměrné námaze. Pohybujeme se ve městech, v dopravních prostředcích a všechny znečištěné látky, které se nacházejí kolem nás, se nám dostávají do rozšířených pórů. Pleť se však dá chránit i před takovými nežádoucími vnějšími vlivy, je třeba ji detoxikovat. V tomto případě pomáhá pleť chránit další přírodní složka krému – klíčky švýcarské řeřišnice.

Věděli jste, že ovesná mouka, která je další složkou nočního krému Krásná slečna, napomáhá ke zmatnění pleti? Pleť zklidňuje a zmatňuje, využívali ji už naši předkové.

Zmiňovaný meruňkový olej, který krému dodává příjemnou vůni, má kromě této funkce i velké množství pleti prospěšných vitamínů. Pleť hydratuje, ale nemastí, což je výhodou, máte-li mastnější pleť. I tu je totiž třeba hydratovat.

...

Výsledky testovaní

Na kom jsme noční krém testovali?

Pohlaví: žena
Věk: 24
Typ pleti: mastnější – smíšená pleť, sklony k akné, rozšířené póry

Konzistence krému

Krásná slečna je řada produktů, které jsou určeny pro problematickou aknózní pleť. Z nabídky krémů si můžete vybrat dva: jedním je denní a noční péče v jednom, která je trošku mastnější a hutnější, druhým je noční krém Krásná slečna, která má jemnější konzistenci, jež připomíná gel spojený s krémem. Je lehký, dobře se nanáší a rychle se vstřebává do pokožky.

Vůně krému

Organická přírodní kosmetika má pro mnohé kouzlo právě v čisté vůni bez chemických přísad. Krém Krásná slečna má příjemnou vůni, která nedráždí, a jelikož mezi jeho složky patří i meruňkový olej či extrakt z malin a černého rybízu, můžete v jeho vůni zachytit i něco z nich.

Design výrobku a láskyplný marketing značky

Jednou z věcí, která vás při nákupu jistě mile překvapí, je to, co si kromě krému či jiného výrobku donesete domů. Značka má vlastní Havlíkovy noviny, které jsou plné jejích produktů i zajímavých článků. Kromě nich získáte krásnou kartičku s motivujícím nápisem. My jsme dostali jarní edici s nápisem Vážím si sama sebe. V krabičce od krému je kromě papírku, kde naleznete podrobné složení a informace, i malý papírek s nápisem Jsi výjimečná. Značka se snaží tímto způsobem podporovat „self-love“, která k péči o pleť určitě patří.

Nejen produkty, ale také jejich balení je eko. Krém dostanete v papírové recyklované krabičce. Na ní naleznete všechny důležité informace o produktu a jeho složení. Jako bonus ke každému nákupu dostanete vzorek produktu, který byste chtěli vyzkoušet, nebo takový, který by mohl být pro vaši pleť prospěšný podle jejich zkušeností.

péče o problematickou pleť, akné

Celkové hodnocení

Noční krém Krásná slečna jsem používala ráno jako podkladovou bázi pod make-up a večer jsem ho nanášela na vyčištěnou odlíčenou pleť. Pleť zklidňuje, zjemňuje zarudnutí, se kterým jsem měla problém po odlíčení. Redukuje viditelně rozšířené póry a pleť zmatní tak, že jsem poprvé v životě přestala používat pudr. Akné se rychleji hojí, zmírňuje zanícené vyrážky a lze pozorovat viditelné zlepšení stavu pleti. Výsledky se nedostaví hned, jedná se o přírodní produkt, takže tomu je třeba dát čas. Pro rychlejší nástup účinku doporučuji spojení více produktů z této řady. Trápí-li vás mastnější nebo smíšená pleť, akné a rozšířené póry, je tento krém vhodný právě pro vás. Pleť je díky němu rozzářenější a vypadá zdravěji.

havlikovaapoteka.czPřejít do e-shopu

Pro koho je vhodný

 • Pro krásné slečny, které mají problematickou pleť s rozšířenými póry, sklony k tvorbě akné a mastnou pokožku

Výhody

 • Jemná konzistence, dobře se vstřebává
 • Krásná vůně
 • Zklidňuje a zmírňuje zarudnutí
 • Zmatňuje pleť
 • Pomáhá redukovat akné
 • Zmenšuje póry

Nevýhody

 • Není dostupné větší balení
 • Lépe funguje ve spojení více produktů z dané řady (cenově náročné)
Havlíkova apotéka logo

Havlíkova přírodní apotéka

Česká značka Havlíkova přírodní apotéka přináší přírodní produkty a je spojením moderní vědy, organických surovin, receptů, které jsou prověřeny časem, a historie bylinek, které již v minulosti prokázaly své léčivé schopnosti. Jejich produkty jsou organické a k výrobě využívají vlastnoručně vypěstované bylinky. Ty, které neumí vypěstovat, získávají od certifikovaných dodavatelů. Med mají například z Tater od místního včelaře. Značka je kromě lásky k přírodě známá tím, že vede uživatele k sebelásce, o čemž svědčí milé vzkazy v balení a celkový marketing značky.

Galerie

Autor recenze

Michaela Harabišová – recenzent ideahunter.cz

Michaela Harabišová

Věčné dítě, které se nevzdalo fantazie. To je asi nejlepší způsob, jak bych sama sebe popsala. Od té doby, co jsem se naučila číst a psát, jsem nepřestala. Dobrá kniha může člověku změnit život. Ať se na to dívám z kterékoli strany, vždycky dojdu k závěru, že kniha, která by mi změnila život, není jen jedna jediná. Harry Potter. Díky němu jsem začala vymýšlet příběhy už ve druhé třídě na základní škole a dostala se ke psaní. A od té doby vymýšlím, tvořím a píšu. Hodně. Tak moc, že mě to přimělo ke studiu žurnalistiky, které jsem úspěšně dokončila zahlcená prací. Během školy jsem si vyzkoušela práci v různých médiích. A přestože v současné době pracuji v regionální žurnalistice a baví mě to, toužila jsem psát kreativně. Proto jsem se rozhodla zkusit copywriting, což mi otevřelo dveře do světa, kde mohu psát a tvořit s hlavou plnou fantazie. Co všechno dokáže obyčejně neobyčejná kniha.

Poslední aktualizace: 2. 12. 2023

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies