Alavis Traumagel – recenze

Semi a Hemi/1. května 2023/Chovatelské potřeby/5 min. číst
Alavis Traumagel – recenze

@ideahunter.cz Alavis Traumagel – recenze

dobra-miska.czPřejít do e-shopu

Testovaný produkt: Alavis Traumagel

Výrobce/značka: Alavis

Celkové hodnocení:

Vlastnosti

 • krém na tlumení bolestí pohybového aparátu
 • lokální anestetický účinek
 • přípravek od značky Alavis, která se specializuje na veterinární i humánní výživové doplňky
 • přináší úlevu při zánětlivých onemocněních kloubů, šlach a svalů
 • na krátkodobé i dlouhodobé používání – žádné vedlejší účinky
 • pro akutní i chronické stavy
 • vhodný pro psy a koně
 • obsahuje patentovanou látku Celadrin, která tiší bolest a působí protizánětlivě
 • s obsahem mentolu – přináší příjemný chladivý pocit a zároveň podporuje prokrvení ošetřované oblasti
 • baleno v kovové tubě
 • obsah balení: 100 g
 • může se aplikovat 1–3krát denně podle potřeby
 • orientační cena: od 520 Kč

Každé zvířátko si zaslouží úlevu od bolesti!

Jak by byl tento svět krásný, kdyby žádné zvířátko netrpělo bolestmi. Ale bohužel ani nám pejskům se nevyhýbají nemoci či úrazy. Přibližně od osmi let mě trápí bolavé klouby a nedávno se k tomu všemu přidalo i závažné poškození plotének, v jehož důsledku mi bolest střílí do zadních tlapek a páteře. Pokud vás už někdy bolela záda, asi víte, že vám to pořádně zkomplikuje každý krok. A já – hafan navzdory svému věku věčně hravý, jsem se odmítal bolesti poddat.

O firmě Alavis

Kdo má doma nějaké to zvířátko nebo sám vytrvale sportuje, značka Alavis mu určitě není neznámá. Kromě toho, že pod záštitou Alavisu naleznete přípravky pro výživu kloubů pro lidi, mají ve svém portfoliu i množství výživových doplňků pro zvířata – pro koně, kočky i psy. Jejich produkty naleznete ve formě tablet, prášku nebo olejů. Dnes se podíváme na produkt, který když panička na internetu objevila, zachvátila ji obrovská radost – už dlouho pro mě totiž hledala krém nebo gel, který by tlumil mé bolesti pohybového aparátu. Více preparátů od značky Alavis jsem otestoval v tomto článku – Výživové doplňky pro pejska seniora.

Testování

Alavis Traumagel jsem začal používat ihned poté, co mi na magnetické rezonanci zjistili poškození dvou křížových plotének, které mi nehezky zasahují do míchy. Následovala konzervativní léčba – podávání perorálních analgetik a přísný klidový režim. Jako doplněk mi bolestivá místa a necitlivé zadní nožky natírala panička i tímto krémem.

Přirovnali bychom jej ke zvířecí alternativě humánních přípravků, jako jsou Ibalgin krém nebo Voltaren gel. Lokálně tlumí bolest, snižuje zánět a zlepšuje pohyblivost.

Aplikace

Krém se vytlačuje z kovové, poměrně měkké tuby a je sněhobílé barvy. Konzistenci lze přirovnat k řidší pastě, která se však vlivem tělesné teploty „rozpouští“. Jelikož mám poměrně hustý kožíšek, panička si musela aplikování krému trochu natrénovat.

Nejvíce se nám osvědčil následující postup – na bolestivém místě je třeba opatrně odhrnout srst a najít „kousek holé kůže“, na který následně jemně vtíráme krém. Překážkou není ani to, pokud se přípravek dostane na srst, část účinných látek se na pokožku dostane i tak. Důležité je, aby na těle pejska nezůstávaly takzvané bílé mapy, které by si pejsek mohl slízat nebo setřít. Jelikož je krém trochu hustší, jeho aplikace bude na kožíšku viditelná. Srst v tomto okolí se může po čase slepit, a proto je zapotřebí častější vyčesávání nebo koupání.

Pomohl mi Alavis Traumagel?

V kombinaci s léky na předpis, nahříváním páteře infralampou a přísným klidovým režimem – ano. Vím, že bez jiných léků nebo jiné doplňkové péče bych nebyl opět fit, ale musím říct, že téměř ihned po aplikaci krému bylo vidět, že došlo k něčemu, co mi od bolesti ulevilo. Pokud vaše zvířátko trpí bolestmi kloubů, páteře nebo šlach, určitě mu Alavis Traumagel zakupte. Rekonvalescence bude mnohem příjemnější a pejsek se nebude tolik trápit. Já osobně jsem se po natírání krémem dokázal na nohy postavit mnohem snáze a moje tvářička nebyla zkřivená bolestí.

ALAVIS Traumagel 100 g

alavis traumagel cena

ALAVIS Kloubní výživa 90 tablet

alavis kloubní výživa cena

Celkové hodnocení

Přestože Alavis Traumagel stál více než 500 Kč, jeho koupě určitě nelitujeme. Přirovnali bychom jej ke zvířecí alternativě humánních přípravků, jako jsou Ibalgin krém nebo Voltaren gel. Lokálně tlumí bolest, snižuje zánět a zlepšuje pohyblivost. Přestože Semi neskákal jako štěně, bylo na něm vidět, že mu pravidelná aplikace Traumagelu pomáhá. Doporučujeme všem pejskům, které trápí bolest kloubů, páteře či šlach. Vždy se však pro jistotu poraďte se svým veterinářem – doporučí vám, jak často krém nanášet a ukáže, na jaká místa je nejlepší jej aplikovat.

Páníčci utrácí penízky zde:

Výhody

 • prokazatelný účinek – Semi vykazoval při akutních stavech mnohem menší známky bolestivosti, měl lepší náladu a zlepšila se i pohyblivost
 • aroma krému Semimu nijak nevadilo
 • s obsahem patentované látky Celadrin, kterou na trh uvedla značka Alavis
 • jediný snadno dostupný krémový přípravek pro zvířecí pacienty, který zmírňuje bolesti kloubů
 • malému pejskovi vydrží jedno balení nesmírně dlouho – lokálně se aplikuje krém o velikosti hrášku

Nevýhody

 • krém se do huňatého kožíšku vtírá trochu hůř, na husté srsti zanechává slepená a těžko rozčesatelná místa
 • potřeba častějšího koupání a péče o srst

Kde kúpite produkty, ktoré pomôžu vášmu psíkovi pri pohybových ťažkostiach?

Alavis Calming extra silný žvýkací tablety 30 ks cena

Cena: od 488 Kč

Alavis Calming extra silný žvýkací tablety 30 ks

Alavis Calming Extra silný je určen pro psy, kteří vykazují nervozitu, hyperaktivitu, úzkost či reagují na stres z prostředí. Přípravek obsahuje ojedinělé složení látek podporující vyrovnané chování psů…číst více

dobra-miska.czPřejít do e-shopu
alavis traumagel cena

Cena: od 594 Kč

ALAVIS Traumagel 100 g

Emulgel s rychlým nástupem účinku proti zánětu a bolesti kloubů a svalů.
Obsahuje patentově chráněnou látku Celadrin, která zajišťuje účinnou lubrikaci kloubní chrupavky a napomáhá proti zánětu a bolesti… číst více

dobra-miska.czPřejít do e-shopu
Hyalutidin – Kloubní výživa pro psy

Cena: od 1496 Kč

Hyalutidin DC AKTIV pro psy 2x125ml

Kloubní výživa pro psy Hyalutidin DC Aktiv je velmi účinná a praxí prověřená kloubní výživa pro psy. Unikátnost spočívá v moderním inovativním procesu výroby pomocí bakteriálních kultur. Nahradí injekční aplikaci kyseliny hyaluronové do kloubu a postaví vašeho psa opět na nohy. Vhodné i jako prevence štěňatům a mladým jedincům….číst více

dobra-miska.czPřejít do e-shopu
alavis kloubní výživa cena

Cena: od 712 Kč

Alavis Kloubní výživa pro psy 90tbl

ALAVIS™ Kloubní výživa obsahuje látky Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, což jsou látky, které se řadí do skupiny tzv. glykosaminoglykanů (GAG). Tyto látky tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a kloubní synoviální…číst více

dobra-miska.czPřejít do e-shopu
Alavis Triple Blend pro psy a kočky 200 g

Cena: od 547 Kč

Alavis Triple Blend pro psy a kočky 200g

Pro podporu regenerace pohybového aparátu psů a koček všech věkových kategorií. Komplexní kloubní výživa pro psy a kočkyALAVIS™Triple Blend pro psy a kočky obsahuje kombinaci…..číst více

dobra-miska.czPřejít do e-shopu

Autor recenze

Semi a Hemi, zvířecí influenceři

Semi a Hemi

Pes a kočka, to nemusí být vždy jen honička! Občas je to zábava, občas menší bitva, jindy spánek v objetí, po kterém se tento šílený kolotoč znovu celý zopakuje. Když bylo čivavákovi Semimu 12 let, potkal opuštěného kocourka Hemiho. Přesně 25. února 2020 se začal psát náš společný příběh. Psí a kočičí svět se spojil dohromady a my jsme se rozhodli sdílet naše zážitky na Instagramu. Nejvíce ze všeho však máme radost, že díky kámošům z ideahunter.cz můžeme recenzovat zvířecí sortiment. Jsme přísní, nekompromisní a upřímní, nenecháme se podplatit žádným pamlskem! Protože zvířátka si zaslouží jen ty nejlepší produkty!

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies