Beaphar No Stress Spot On – pipeta ke zklidnění psů – recenze

Semi a Hemi/27. května 2023/Pro psy/5 min. číst
Beaphar No Stress Spot On – pipeta na uklidnění psů, recenze

Beaphar No Stress Spot On – pipeta na uklidnění psů, recenze

Testovaný produkt: Pipeta ke zklidnění psů

Výrobce/značka: Beaphar

Celkové hodnocení:

Vlastnosti

 • přípravek ve formě praktického roztoku, který se aplikuje mezi uši
 • obsahuje extrakt z kozlíku lékařského – čistě přírodní báze bez chemie
 • roztok je zcela bezpečný
 • nevhodné pro nemocná zvířata (viry, infekce, žaludeční problémy)
 • přípravek se smí aplikovat pouze na čistou a neporušenou pokožku (pokožka nesmí být poškrábaná či jinak poraněná)
 • 3 pipety v balení, objem každé z nich je 0,7 ml
 • mezi jednotlivými aplikacemi je třeba dodržet odstup alespoň 7 dní
 • vhodné pro všechna plemena a velikosti psů
 • pro všechny věkové kategorie
 • minimalizuje stres a odstraňuje nežádoucí chování
 • uklidňuje, ale nemá sedativní účinek
 • navozuje pocit bezpečí

I my psi občas prožíváme stres, strach a úzkost.

I my pejsci jsme občas vystaveni situacím, které nás řádně rozruší. Ohňostroje, dlouhé čekání na páníčka, než se vrátí domů, které je doprovázeno štěkotem a kňučením, návštěva u veterináře, cesta autem… Pokud nechceme užívat sedativa, ale naše chování není zrovna žádoucí, měli by naši páníčci nejprve hledat přípravky, které jsou na přírodní bázi. Já jsem se nedávno dostal do nepříjemné situace, kdy jsem byl nucen vyzkoušet roztok na uklidnění s kozlíkem lékařským.

superzoo.czUkázat cenu

Proč jsem musel vyzkoušet antistresovou pipetu pro psy?

Jsem už starší pejsek, doma neštěkám, cesty autem miluji, návštěvu veterináře zvládám relativně dobře. Avšak když jsem v květnu letošního roku začal ošklivě kulhat a při chůzi se hrbil, magnetická rezonance odhalila poškození dvou zádových plotének, které mi zasahují do míchy. Tak komplikovanou operaci se mi už v mém věku podstoupit nechtělo, a proto se panička dohodla se strejdou veterinářem, že nejprve vyzkoušíme vše možné i nemožné, abychom se chirurgickému zákroku vyhnuli. Součástí konzervativní léčby byl i striktní cage rest – přísný režim v kleci, abych si záda namáhal co nejméně.

Stres u psa
Cage rest – přísný klidový režim v kleci

Měsíc, který jsem měl strávit v malém uzavřeném prostoru, znepokojoval nejen mou paničku, ale také mě. Víte, nejsem na něco takového zvyklý, nikdy mě panička do klece nezavírala, takže když tu kovovou obludu přinesla domů, přiznávám, že jsem si v ní i trochu poplakal. Vysvobodit mě nedokázal ani můj kočičí kamarád Hemi. Ještě předtím, než jsme se rozhodli vyzkoušet sedativa na předpis, panička seběhla do obchodu a vrátila se s pipetou, která dle údajů na obalu slibovala, že pobyt v kleci zvládnu o něco lépe.

...

Testování

Během měsíce, kdy jsem měl naordinovaný klidový režim, jsem spotřeboval jedno celé balení pipet. Konkrétně šlo o balení značky Beaphar – No Stress Spot On, ve kterém se nacházely 3 pipety. Jelikož se roztok nesmí aplikovat dříve než po týdnu, na jeden měsíc mi jedno balení bohatě postačilo.

Jelikož jde o přírodní produkt, musíme upozornit, že nemusí zabrat na každého pejska – bylinné přípravky mají totiž různorodý efekt i na lidi.
Zklidnění psa na Silvestra
Zklidnění psa – cestování, veterinář
Jak uklidnit psa

Aplikace

Pipety lze jednoduše vyloupnout z plastového obalu, a když chcete jejich obsah aplikovat na krk pejska, musíte nůžkami odstřihnout vrchní část aplikátoru. Vytvoří se tak jakási mini lahvička s tenkým hrdlem, díky kterému je aplikace velmi přesná a jednoduchá.

Kdo už někdy pejskovi aplikoval za krk pipetu proti blechám či klíšťatům, s nanesením tohoto roztoku si určitě poradí. Roztok se nakape na temeno hlavy mezi ouška – na místo, kam si pejsek tlapkou nedosáhne a nezvládne si ho ani olizovat. Po aplikaci zůstaly srst a pokožka poněkud mastné, ale po několika hodinách se roztok krásně vstřebal.

Fungoval na mě No Stress Spot On?

Musím říct, že ano. Zpočátku jsem tomu nevěřil ani já, a už vůbec ne moje panička, která však byla odhodlaná vyzkoušet cokoli ještě předtím, než mi podá sedativa. O žádném placebo efektu se v našem případě tedy nedá mluvit. Přibližně po hodince a půl jsem přestal řešit, že jsem zavřený v ohrádce a spokojeně jsem v ní několik hodin prospal. Později jsem pobyt v kleci zvládal mnohem vyrovnaněji, sám si do ní po procházce vlezl a našel si tam své místečko. Po několika dnech od aplikace byl sice zřejmý slábnoucí účinek, ale čestně mohu prohlásit, že mi pipeta s kozlíkem zpříjemnila těžké dny v ohrádce, kde mi dělala společnost jen moje plyšová opička Judy.

Judy no stress

Celkové hodnocení

Pipetu na uklidnění od firmy Beaphar bychom označili za naši záchranu. Režim v kleci během rekonvalescence při léčbě poškozené ploténky nám opravdu zjednodušila. Semi si na omezený režim rychleji zvykl, v kleci byl klidný, nekňučel a nesnažil se za každou cenu dostat ven. Jelikož jde o přírodní produkt, musíme upozornit, že nemusí zabrat na každého pejska – bylinné přípravky mají totiž různorodý efekt i na lidi. Zatímco některému člověku stačí ke zklidnění meduňkový čaj nebo magnesium, jiný musí sáhnout po léčivech na předpis. Každopádně vám v případě jakýchkoli projevů stresu pipetu s kozlíkem doporučujeme vyzkoušet.

dobra-miska.czUkázat cenu

Pro koho / na co je vhodná

 • pro pejsky všech plemen a věkových kategorií
 • pokud je váš pejsek mimořádně vystresovaný (ohňostroje, odloučení od páníčka, dlouhá cesta autem)
 • pokud víte, že pejska musíte nechat delší dobu doma o samotě
 • pro pejsky, kteří potřebují klidový režim

Výhody

 • praktická a rychlá aplikace roztoku
 • vhodné i pro pejsky, u kterých je komplikované podávat jim tablety
 • dlouhodobý účinek – až jeden týden
 • Semi byl v kleci klidnější a striktní klidový režim zvládal mnohem lépe

Nevýhody

 • jelikož se jedná o doplněk na přírodní bázi, mimořádně vystresovaná zvířata nemusí zcela uklidnit

Tip od mého kočičího kámoše Hemiho

Zklidnění koček

K dispozici jsou stejné přípravky i pro kočičky a kocourky. Pokud máte v domácnosti více zvířat a hrozí, že by si navzájem mohla roztok z kožíšku slízat, doporučujeme vám spíše podávání tablet na stejné bázi.

Hemi otestoval také produkty s kočičími feromony Feliway (sprej na uklidnění i difuzér do zásuvky). Celou recenzi si můžete přečíst ZDE: Feliway sprej a difuzér – recenze, porovnání>>>

Kde koupíte alternativní přípravky ke zklidnění psů

Adaptil difuzer cena

Cena: od 1099 Kč

ADAPTIL difuzér a náplň

ADAPTIL® Calm rozprašovač do zásuvky s napodobeninou uklidňujícího feromonu D.A.P.® zklidňuje ve stresových situacích a dodává Vašemu psovi pocit bezpečí. Start-Set obsahuje rozprašovač a jednu výměnnou náplň. Feny komunikují se svými štěňaty… číst dále

zoohit.czUkázat cenu
Beaphar CaniComfort® uklidňující obojek

Cena: od 469 Kč

Beaphar CaniComfort® uklidňující obojek

Uklidňující obojek CaniComfort® značky beaphar pomáhá vašemu psovi uklidnit se na cestách i doma ve stresových nebo nezvyklých situacích. Obojek obsahuje feromony, které vašemu psovi mohou poskytnout pocit bezpečí a jistoty a redukovat obavy…. číst dále

zooroyal.czUkázat cenu
Alavis Calming cena

Cena: od 308 Kč

Alavis Calming pro psy a kočky 30tbl 45g

CALMING je určen zejména pro psy malých plemen a pro kočky. Pro kočky a psy malých plemen, které vykazují nervozitu, hyperaktivitu, úzkost či reagují na stres z prostředí,… číst dále

dobra-miska.czUkázat cenu
Beaphar No Stress 20 tablet cena

Cena: od 179 Kč

Beaphar No Stress 20 tablet

Doplňkové krmivo pro psy a kočky. Přírodní uklidňující tablety s obsahem výtažku z léčivých rostlin (meduňka, rozmarýn, lípa a chmel…číst dále

dobra-miska.czUkázat cenu
Sprej Beaphar CaniComfort 30 ml

Cena: od 389 Kč

Sprej Beaphar CaniComfort 30 ml

Sprej CaniComfort v menším, kapesním balení (30 ml), pomáhá uklidnit vašeho psa a snížit projevy jeho nežádoucího chování jako je například štěkání, ničení nábytku, značkování nebo pocity….číst dále

superzoo.czUkázat cenu
Beaphar No stress cena - 1

Cena: od 139 Kč

Náhradní náplň Beaphar No Stress pro psy 30 ml

Náhradní náplň do tohoto difuzéru No Stress snižuje stres u psů a udržuje je v klidu. Používá se při nadměrném štěkání a destruktivním chování. Uklidňuje během stresových situací jako je například změna prostředí, bouřky… číst dále

vsepropejska.czUkázat cenu
Láska pro zklidneni - cena

Cena: od 497 Kč

LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění – 20ml

Směs účinných látek, která napomáhá rychlému emočnímu uvolnění a tím zklidnění psychiky zdravého zvířete ve stresové situaci. Jeho účinky lze využít u všech savců a je vhodným doplňkem při nácviku nových situací. Jako je například cestování, návštěva veterinární… číst dále

dobra-miska.czUkázat cenu

Autor recenze

Semi a Hemi, zvířecí influenceři

Semi a Hemi

Pes a kočka, to nemusí být vždy jen honička! Občas je to zábava, občas menší bitva, jindy spánek v objetí, po kterém se tento šílený kolotoč znovu celý zopakuje. Když bylo čivavákovi Semimu 12 let, potkal opuštěného kocourka Hemiho. Přesně 25. února 2020 se začal psát náš společný příběh. Psí a kočičí svět se spojil dohromady a my jsme se rozhodli sdílet naše zážitky na Instagramu. Nejvíce ze všeho však máme radost, že díky kámošům z ideahunter.cz můžeme recenzovat zvířecí sortiment. Jsme přísní, nekompromisní a upřímní, nenecháme se podplatit žádným pamlskem! Protože zvířátka si zaslouží jen ty nejlepší produkty!

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies