Beaphar No Stress Spray – uklidňující sprej pro kočky s kozlíkem lékařským

Semi a Hemi/27. května 2023/Pro kočky/5 min. číst
Beaphar No Stress Spray – uklidňující sprej pro kočky s kozlíkem lékařským zkušenosti

Beaphar No Stress Spray – uklidňující sprej pro kočky s kozlíkem lékařským – recenze @ideahunter.cz

Testovaný produkt: Beaphar No Stress Spray

Výrobce/značka: Beaphar

Celkové hodnocení:

 • přípravek s účinnou složkou na přírodní bázi
 • praktický sprejový rozprašovač
 • zklidňuje a napomáhá se zmírněním nežádoucího chování
 • lze jej použít při ohňostrojích, cestování nebo odloučení od chovatele
 • vhodný do interiéru i na cesty
 • lze aplikovat do přepravky, na pelíšky, škrábadla a oblíbená místa kočky v domácnosti
 • balení: 125 ml
 • orientační cena: cca 240 Kč
dobra-miska.czPřejít do e-shopu

Každá kočička si zaslouží klidné prostředí!

Kdo už měl tu čest poznat nějakou tu kočičku, ví, že kočky jsou vskutku magická stvoření, která dokáže vyvést z míry mnohem více podnětů než většinu pejsků. Jsou citlivé na zvuky, přesouvání nábytku, a přestože se o nich traduje pravý opak, tak i na odloučení od lidí, na které jsou zvyklé. Ať už vaši kočku čeká jakákoli stresová situace, případně má právě období, kdy vykazuje známky neklidu, rádi bychom vás upozornili na sprej na přírodní bázi s kozlíkem lékařským, který vyzkoušeli hned tři naši kočičí testeři!

Jak sprej působil na naše kočičáky a jaké problémy jsme pomocí něj chtěli vyřešit?

Abychom co nejvíce poukázali na účinnost či neúčinnost kozlíkového spreje, rozhodli jsme se naši recenzi rozdělit na krátké konkrétní zkušenosti s našimi povahově odlišnými kočkami, přičemž u každé z nich bylo naším záměrem vyřešit trošku jiný problém.

Shrneme-li zkušenosti se všemi třemi kočkami, docházíme k závěru, že více než na stres funguje sprej s kozlíkem na lotroviny.
...

Kdo produkty testoval?

Hemi testuji produkty pro kočky

Hemi

pan Hemingway – Hemi

Téměř tříletý kocour Hemi

Hemi je z našeho kočičího tria ten nejtvrdší oříšek. Je to přítulný kocour s přátelskou povahou vůči lidem i jiným zvířatům, ale cestování či návštěva pro něj neznámé osoby u něj vyvolávají mimořádný stres. Také má párkrát do měsíce bláznivé období, během kterého po setmění bezprizorně bloudí po bytě, hlasitě mňouká a zlobí se na kámoše Demiho, který si sladce spí a nemá náladu na společnou honičku.

Sprej s kozlíkem na Hemiho nefungoval téměř vůbec, a to v žádném z vyzkoušených případů. Místa v domácnosti, na která jsme sprej aplikovali, když v noci všechny budil, s menší opatrností očichal a víc se o ně nezajímal. Měli jsme dojem, že ho více zaujal samotný proces stříkání než vůně samotná.

Cestování s kočkou

Rovněž jsme byli zklamáni, když jsme sprej nastříkali do cestovní přepravky s odhodláním nějak přežít cestu k veterináři. Jelikož je Hemi z přepravky vždy mimořádně vystresovaný, což se u něj projevuje pomočením a nutkavou potřebou dostat se z klece za každou cenu, používali jsme do ní v minulosti Feliway sprej (jedná se o přípravek na bázi kočičích obličejových feromonů). Ten zabíral částečně – Hemi si o klec nerozdíral celý obličej a byl v ní o něco klidnější. Když jsme Feliway nahradili tímto přípravkem, nestalo se téměř nic a Hemi v přenosce vyváděl.

Z této zkušenosti tedy usuzujeme, že Hemi není vhodný adept na přírodní přípravky a účinky kozlíku jsou pro tak moc vystresovanou kočku slabé. Pokud bychom měli doma pouze Hemiho, došli bychom k závěru, že sprej nefunguje vůbec a naštvaně bychom ho předali do jiné kočičí domácnosti.

Účinky přípravku Beaphar na Hemiho

Cestování
Ohňostroj
Noční harašení
Příchod nového zvířete

Demicatto – Demi

Půlroční kocour Demi

Demi je poklad mezi kočkami. Je mimořádně přátelský a přítulný, ničeho se nebojí, cestování zvládá poměrně dobře, všechno ho zajímá, dokáže si sám hrát i celé hodiny a večer jednoduše vypne a nevyvádí. Mňauká pouze tehdy, když otevíráme konzervičku. Mít doma pouze jeho, řekneme si, že s kočkou nejsou žádné starosti.

Demi testuji produkty pro kočky

Demi

Noční život koček

V Demiho případě jsme tedy sprej zkoušeli jen ve výjimečných případech – pokud ho Hemi v noci vyprokoval k bláznivé hře, společně dupali po celém bytě, a protože bylo poměrně dost hodin, respektujíc spánkový režim našich sousedů, nastříkali jsme sprej na Demiho oblíbená místa.

S překvapením jsme zjistili, že Demi je touto vůní fascinován a okamžitě svou pozornost věnoval pelíšku či dece, na které kozlík cítil. Chtěl se o tato místa otírat a potichu si přitom předl tak dlouho, až na nich sladce usnul, přičemž se nenechal vzbudit ani akčním Hemim.

Demi je tedy vhodný uživatel přípravků na přírodní bázi – dostavily se okamžité požadované účinky.

Účinky přípravku Beaphar na Demiho

Cestování
Ohňostroj
Noční harašení
Příchod nového zvířete
Emi testuji produkty pro kočky

Emi

slečna Emily Bronteová – Emi

Půlroční kočičí slečna Emi

Emi je citlivá, jemná, opatrná a tichá kočička, u které stres nepozorujeme téměř vůbec. Cestuje ráda, během dne je klidná, mňouká jen výjimečně a nevšímá si žádných hlasitých zvuků. Když se však rozhodne, že nás pozlobí, jde jí to velmi dobře – výjimečně má noci, kdy chce zdemolovat vše, co jí přijde pod tlapky, atakuje hračky a honí se, přičemž jí nevadí, že jí při této zábavě nikdo neasistuje – problém však je v tom, že ji i v okolí stovek metrů dozajista každy zřetelně slyší.

Neklidná kočička

V těchto výjimečných, ale o to více nepříjemných chvílích jsme na ni vytáhli naši zbraň v podobě kozlíkového spreje. Sice jím nebyla unesena tak jako Demi, po chvíli však začala vykazovat známky větší pohody a spokojenosti. Hlučné hry ustaly, Emi se konečně vydala do země snů a spolu s ní si vydechla i celá naše rodina.

Shrneme-li zkušenosti se všemi třemi kočkami, docházíme k závěru, že více než na stres funguje sprej s kozlíkem na lotroviny. Zklidnění se totiž dostavilo jen tehdy, když převládající emocí u kočky nebyl strach. I z toho důvodu ho doporučujeme pro bláznivé, hlučné kočky, které rády pořádají noční divoké party. Pro bázlivé, ustrašené kočky, u kterých konkrétní situace vyvolávají strach, doporučujeme zvolit spíše Feliway sprej.

Účinky přípravku Beaphar na Emi

Cestování
Ohňostroj
Noční harašení
Příchod nového zvířete

Co bychom o spreji s kozlíkem Beaphar řekli my páníčci?

K jeho koupi nás motivovala mnohem nižší cena – v porovnání s Feliway sprejem je tento přípravek úlevou pro naši peněženku. Výhodnější je také balení – Feliway má 60 ml, Beaphar až 125 ml.

Při prvním vyzkoušení spreje Beaphar nás překvapilo, že je roztok poměrně dost cítit. Pokud to s jeho aplikací přeženete, z nosu jej zrovna snadno nedostanete – a možná budete muset i větrat. Aroma je sice bylinkové, ale kdo už někdy přivoněl k přípravkům z kozlíku (ke zklidnění a lepšímu spánku používají kozlíku i lidé), ví, že jde o bylinku s velmi specifickou vůní. Konkrétně v naší domácnosti jsou názory na tuto vůni velmi různorodé – zatímco jednomu členovi domácnosti vůně nevadí, jiný toto aroma nemůže ani cítit. To nás nutí opět zmínit Feliway, který krátce po nastříkání sice trochu cítíte, ale po pár vteřinách ho registruje už jen kočka.

Doporučujeme Beaphar sprej?

Neurazí, nenadchne. Tak bychom shrnuli naši zkušenost s Beaphar sprejem. Přestože se nám ve stresových situacích vůbec neosvědčil (což může mít souvislost s tím, že Hemi dosahuje skutečně vysoké úrovně stresu, na kterou s jistotou zabírají jen léky), v případě, kdy bylo kočky potřeba trochu zkrotit, se ukázal jako dobrý pomocník. Pokud váš kočičí kámoš občas hůře hledá vnitřní klid, případně se cítí nejistě v konkrétních situacích, sprej s kozlíkem Beaphar určitě vyzkoušejte. Nízkou investici nebudete oplakávat ani v případě, že vaše kočka bude vůči účinkům kozlíku imunní. Je to totiž stejné jako u lidí – někomu na psychiku zabírají bylinky, jinému ne.

dobra-miska.czPřejít do e-shopu

Pro jakou pleť je vhodný?

 • pro mírně až středně rozrušené kočky (pro kočky s velkou mírou stresu doporučujeme spíše přípravek na bázi kočičích obličejových feromonů Feliway)
 • pro neposedné kočky, které párkrát do týdne vymýšlejí víc, než je páníček schopen unést
 • pro domácnost s více kočkami

Výhody

 • vůně kočky zaujme a rozptýlí jejich pozornost od stresujících podnětů
 • nízká cena – jeden z nejlevnějších uklidňujících sprejů pro kočky na trhu

Nevýhody

 • sprej cítí i páníčci
 • na bílých površích zanechává sprej slabě hnědé skvrny
 • neúčinkuje na každou kočku
 • více než stres redukuje rozšafnou náladu

Mohlo by vás také zajímat: Porovnání fontánek pro kočky >>>

Kde kúpite prípravky na ukludnenie mačiek

Beaphar No Stress sprej pro kočky 125 ml cena

Cena: od 243 Kč

Beaphar No Stress Sprej pro kočky 125 ml

Zklidňuje a podporuje dobré chování koček. Roztok 10% kozlíku lékařského pro použití na přepravkách a pelíšcích ve kterých přebývá kočka v období stresu a neklidu. Vůně kozlíku je pro kočky známým atraktantem (přitahuje zvíře ke zdroji vůně….číst více

dobra-miska.czPřejít do e-shopu
beaphar CatComfort® uklidňující sprej cena

Cena: od 319 Kč

Beaphar CatComfort® uklidňující sprej

Beaphar CatComfort® uklidňující sprej je ideální řešení pro uklidnění kočky na cestách nebo při návštěvě veterináře a pro zamezení nežádoucímu chování…..číst více

Beaphar No Stress Spot On pro kočky cena

Cena: od 199 Kč

Beaphar No Stress Spot On pro kočky

Beaphar No Stress Spot On je přípravek ve formě roztoku v pipetách, který snižuje stres u koček a udržuje je v klidu. Používá se při nadměrném mňoukání, úzkosti z odloučení, při…..číst více

Beaphar No Stress 20 tablet cena

Cena: od 179 Kč

Beaphar No Stress 20 tabliet

Přírodní uklidňující tablety s obsahem výtažků z léčivých rostlin (meduňka, rozmarýn, lípa a chmel).No Stress Tablets se doporučují psům a kočkám všech plemen a věkových kategorií pro uklidnění a odstranění stresu (při nadměrném štěkání, mňoukání a kňučení, proti….číst více

dobra-miska.czPřejít do e-shopu
Feliway sprej cena

Cena: od 379 Kč

Feliway sprej 20 ml

Uklidňující feromonový přípravek do interiéru obsahující syntetickou verzi tvářového feromonu pro emocionální stabilitu a prostorovou orientaci koček…..číst více

dobra-miska.czPřejít do e-shopu
Beaphar No stress cena - 1

Cena: od 139 Kč

Náhradní náplň Beaphar No Stress pro psy 30 ml

Náhradní náplň do tohoto difuzéru No Stress snižuje stres u psů a udržuje je v klidu. Používá se při nadměrném štěkání a destruktivním chování. Uklidňuje během stresových situací jako je například změna prostředí, bouřky nebo ohňostroje…číst více

vsepropejska.czPřejít do e-shopu
Feliway difuzér cena

Cena: od 1149 Kč

Feliway difuzér + 48ml náplň

Vůně FELIWAY® Classic zklidní podrážděné kočky a navodí pocit důvěry v neobvyklých situacích. Například při stěhování, cestování, při změně dosavadního prostředí či vybavení bytu, nebo při pobytu v hlučném prostředí navodí umělé feromony u kočičky pocit jistoty a bezpečí….číst více

Sprej Beaphar CaniComfort 30 ml

Cena: od 307 Kč

Sprej Beaphar CaniComfort 30 ml

Sprej CaniComfort v menším, kapesním balení (30 ml), pomáhá uklidnit vašeho psa a snížit projevy jeho nežádoucího chování jako je například štěkání, ničení nábytku, značkování nebo pocity….číst dále

Autor recenze

Semi a Hemi, zvířecí influenceři

Semi a Hemi

Pes a kočka, to nemusí být vždy jen honička! Občas je to zábava, občas menší bitva, jindy spánek v objetí, po kterém se tento šílený kolotoč znovu celý zopakuje. Když bylo čivavákovi Semimu 12 let, potkal opuštěného kocourka Hemiho. Přesně 25. února 2020 se začal psát náš společný příběh. Psí a kočičí svět se spojil dohromady a my jsme se rozhodli sdílet naše zážitky na Instagramu. Nejvíce ze všeho však máme radost, že díky kámošům z ideahunter.cz můžeme recenzovat zvířecí sortiment. Jsme přísní, nekompromisní a upřímní, nenecháme se podplatit žádným pamlskem! Protože zvířátka si zaslouží jen ty nejlepší produkty!

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies