Applaws kapsičky a konzervy pro kočky – recenze

Semi a Hemi/27. května 2023/Chovatelské potřeby/10 min. číst
applaws konzervy, kapsičky, zkušenosti, recenze

Applaws konzervy a kapsičky pro kočky – zkušenosti @ideahunter.cz

Produkt: kapsičky a konzervy pro kočky

Značka: Applaws

Celkové hodnocení:

Vlastnosti:

 • k dispozici v konzervách nebo kapsičkách
 • žádné aroma, konzervační látky, dochucovadla ani barviva
 • neobsahují lepek
 • s obsahem vlákniny a aminokyselin – taurin a arginin
 • kvalitní masové kousky
 • snadná stravitelnost
 • dostupné v příchutích: kuře, tuňák, sardinky, makrela, ančovičky a jiné
 • s přidanými kousky zeleniny: dýně, chřest nebo rýže
zooroyal.czUkázat cenu

Jaké jsou nejlepší kapsičky pro kočky?

Poslední aktualizace: 28. 8. 2023

Kočky jsou vybíraví jedlíci, a tak je občas obtížné najít něco, co jim chutná. Proč kočkám nedávat Felixe nebo Whiskas? Jak se zorientovat v široké nabídce značek a neutratit za kočičí konzervy celou výplatu? Lze krmit i více koček kvalitní stravou, aniž by to zatížilo vaši peněženku? To jsme se za pomoci tří koček – Hemiho, Demiho a Emi – rozhodli zjistit!

Proč kočkám nedávat levné kapsičky a konzervy ze supermarketů?

Produkty ze supermarketů jsou pro kočky jakýsi fastfood. Ano, kočkám chutná, avšak je třeba podívat se na složení, které hlásí minimální podíl masa. Není výjimkou, že některé kapsičky obsahují jen 4 % masných produktů a zbytek tvoří rostlinné obilné složky plné škrobu a cukru. Nesprávná výživa u koček má stejné zdravotní dopady jako u lidí – neumírá se na ni ihned a tělo ji bez menších nebo větších signálů, že něco není v pořádku, dokáže dlouhodobě tolerovat.

krmivo pro kočky bez lepku a konzervantů

Neobsahuje lepek ani konzervanty?

krmivo pro kočky bez obilovin

Mňam, jen čisté masíčko.

...

A stejně tak, jako by se u člověka, který léta přežívá pouze na fastfoodu, objevily zdravotní problémy a problémy s váhou, je tomu tak i u koček. Mnohé levné konzervy obsahují cukr, umělá barviva a vůně, jejichž cílem je, aby se na nich kočka stala takříkajíc závislá, a odmítala tak jakoukoli jinou konzervu. Ani dítě vám nesní kuřecí prsa s rýží, pokud mělo doposud k obědu jen hranolky s kečupem. Levné kapsičky rovněž neobsahují čisté maso, pouze vedlejší masné produkty, které vznikají při zpracování masa – kůže a odřezky, které by se jinak už nikde jinde nevyužily. O kvalitní výživě tedy mluvit nelze.

V dobách, kdy byl Hemi jedináčkem, byl nesmírně vybíravý a nechtěl žádné jiné kapsičky než Felix – značku, na kterou byl zvyklý, když k nám jako půlroční přišel. Jakýkoli pokus o změnu stravy dopadl fiaskem – novou značku kapsiček vysloveně ignoroval, a tak jsme často i ty nejkvalitnější konzervy rozdávali našim známým.

U nás se podávání levných kapsiček projevilo následovně:

 • Kočky byly neustále hladové a spotřebovali jsme velký počet kapsiček za den – levné kapsičky neměly dostatečnou výživovou hodnotu.
 • Ihned po jídle měly šílené množství energie a dlouho do rána dělaly rambajs – za tento nežádoucí efekt může zbytečné množství přidaného cukru.
 • Stolice nesmírně páchla.
 • U dvou kocourů se opakovaně projevovaly zažívací potíže.
Applaws kapsičky
nejlepší krmivo pro kočky

Jací jedlíci jsou naše kočky?

Bylo zajímavé pozorovat, jak se postoj ke stravě mění u našeho nejstaršího kocoura Hemiho. V dobách, kdy byl jedináčkem, byl nesmírně vybíravý a nechtěl žádné jiné kapsičky než Felix – značku, na kterou byl zvyklý, když k nám jako půlroční přišel. Jakýkoli pokus o změnu stravy dopadl fiaskem – novou značku kapsiček vysloveně ignoroval, a tak jsme často i ty nejkvalitnější konzervy rozdávali našim známým.

Všechno se změnilo, když do rodiny přibyl prostřední Demi, který je velký jedlík a sní opravdu všechno. Jakmile začali jíst spolu, Hemiho vybíravost zmizela. Mohli jsme tak konečně začít se změnou stravy, protože od tohoto momentu byl Hemi ochoten sníst všechno, co začal jíst i malý Demi. Nejmenší Emi, která je u misky vždy jako první, je opravdu jedno, co jí bude naservírováno. Než jsme objevili kapsičky Applaws, vyzkoušeli jsme i mnohé jiné značky. Applawsky se však staly našimi stálicemi. Dnes jsme šťastní, že můžeme prohlásit, že naše kočičí trio ve stravě vybíravé není.

Mohlo by vás také zajímat

Složení kapsiček Applaws

Složení jednotlivých Applawsek se liší dle konkrétní varianty kapsičky.

Kapsičky, které máme doma my, obsahují:

 • Kuřecí prsa s rýží: kuře (75 %), vývar (24 %), rýže (1 %)
 • Kuřecí prsa s dýní: kuře (50 %), dýně (25 %), vývar (24 %), rýže (1 %)
 • Kuřecí prsa s chřestem: kuře (70 %), vývar (24 %), chřest (5 %), rýže (1 %)

Všechny kapsičky obsahují vlákninu (0,2–1 %) a popelovinu (0,5– 2 %).

Konzervičky, které střídáme s kapsičkami, obsahují:

Kuřecí prsa a kachna: kuřecí prsa (70 %), kachna (5 %), kuřecí vývar, rýže. Rovněž obsahují vlákninu a popelovinu.

Jak Applaws vypadají po otevření a jak je přijaly naše kočky

Byla to, naštěstí, láska na první ochutnání. Jedná se o podlouhlé tužší kousky masa, ve kterých lze nalézt kousky zeleniny nebo černé rýže – v závislosti na tom, jakou variantu kapsičky si vyberete.

V kapsičce nebo v konzervě je přiměřený podíl šťávy, jinak řečeno nálevu – tuhá strava neplave celá ve šťávě, jen je jí řádně nasáklá. Po snědení kousků masa zůstává na dně misky jen trochu šťávy. Kupodivu ani jedna z našich koček z misek nevyhazuje kousky dýně, chřestu nebo rýže. Co se do misky dá, to se z ní i do posledního kousku sní.

Změny, které jsme po přechodu na Applaws zaznamenali:

 • Změnou číslo jedna u nás bylo klidnější chování. Toto by nečekal asi nikdo, ale kočky byly pro přechod na Applaws okamžitě klidnější. Večer tolik nevyvádějí – sice si hrají a honí se, ale nám páníčkům z jejich šílených her, které předtím neměly konce, nestojí vlasy hrůzou.
 • Zlepšení stolice – přestala tolik páchnout a vyprazdňování je pravidelné. Rovněž se přestaly objevovat průjmy nebo zvracení.
 • Lepší stav srsti – této změny jsme si všimli u našeho Hemiho až po třech měsících konzumace Applaws. Srst je mnohem lesklejší, zatímco dříve působila mdle.
 • Spotřebujeme méně kapsiček během dne – kočky jsou po najedení nasycené až do dalšího krmení a nedožadují se dodatečné porce.

Celkové hodnocení

Minimální zátěž pro peněženku a kvalitní krmivo, díky kterému kočka prosperuje! Applaws nabízí řadu variant, z nichž si vybere skutečně každá kočka. V porovnání s těmi nejlevnějšími kapsičkami je cenový rozdíl jen minimální a převyšují ho benefity, které jsme po přechodu na Applaws u našich koček zaznamenali. Pokud hledáte levnější, ale pořád ještě kvalitní krmivo, Applaws je ta správná volba.

zoohit.czUkázat cenu

Pro koho ano

 • pro všechny kočky, které nepotřebují speciální dietu (gastrointestinální, urinary nebo dietu pro sterilizované kočky)
 • pro malá koťata, která již mohou přijímat tuhou stravu, i dospělé kočky

Plusy

 • čisté složení
 • kousky kvalitního masa se zeleninou nebo rýží
 • přiměřené množství šťávy
 • kočkám chutná
 • přechod na kapsičky nezpůsobuje zažívací potíže
 • Applaws zasytí na delší dobu než levné kapsičky a konzervy
 • přijatelná cena

Mínusy

 • žádné jsme neobjevili

Co říkají na krmivo Applaws naše kočičky

Hemi

Moje oblíbené kapsičky byly ty od značky Felix. Nedal jsem na ně dopustit. I když panička říkala, že jsou nezdravé. A měl jsem z nich občas bolavé bříško. Ale od té doby, co jsem ochutnal značku Applaws, na značku Felix jsem zapomněl a ani to bříško už mě tak často nebolí.

Hemi testuji produkty pro kočky

Hemi

Demi

Z našeho kočičího tria jsem já ten, který se zajímá o zdravou výživu. Kromě toho, že kapsičky chutnají opravdu famózně, krmivo značky Applaws neobsahuje lepek a konzervanty, jen masíčko a zeleninu. Mám lesklejší srst a cítím se fit. ?

Demi testuji produkty pro kočky

Demi

Emi

Já zbaštím všechno, co nezbaští mě. A musím říct, že kapsičky Applaws jsou fakt mňamózní. Nejvíce mám ráda ty s chřestem. Ty jsou top. ? Ještě bych si moc přála, aby udělali taky konzervy s příchutí holubů, kteří létají za naším oknem.

Emi testuji produkty pro kočky

Emi

Kde kúpite krmivo značky Applaws

Kapsička Applaws Cat Tuna a Pacific Prawn 70 g cena

Cena: 349 Kč

Kapsicka Applaws Cat Tuna a Pacifc Prawn 12 x 70g

Applaws krmivo pro kočky je kvalitním doplňkovým krmivem pro kočky, obsahující pouze přírodní suroviny. Ryby, které krmivo obsahuje, byly chyceny z moře ‚doplhin friendly‘ metodou a pouze trvale udržitelnými způsoby. Všechny lahodné druhy je nyní možno objednat v balení 12 x 70 g…..číst více

 

Applaws kapsičky Multipack pro kočky cena

Cena: 1199 Kč

APPLAWS Pouch Multipack konzervy pro kočky ve vývaru 48 x 70 g

Doplňkové mokré krmivo pro kočky připravené z přírodních a vysoce kvalitních surovin. Unikátní obal, který je na přední straně částečně průhledný, umožňuje bližší pohled na obsah sáčku. Obal sáčku je patentově chráněn výrobcem. Krmivo obsahuje vybrané suroviny – čisté kousky kuřecího masa s přídavkem rýže a dýně g…..číst více

Applaws Cat Kitten multipack, 6 x 70 g cena

Cena: 189 Kč

Applaws Cat Kitten multipack, 6 x 70 g

Z přírodních přísad jako např. čerstvého kuřete z chovu na volných plochách nebo z trvale udržitelného rybolovu šetrného k delfínům. Výrobky z řady kapsiček a konzerv značky Applaws navíc neobsahují žádné umělé přídatné látky a představují tak zdravou a lahodnou volbu krmiva pro vaši kočku…..číst více

Konzerva Applaws Cat tuňák & krevety 70g cena

Cena: 44 Kč

Konzerva Applaws Cat tuňák & krevety 70g

Celým kouskům tuňáka a vysokému obsahu krevet neodolá ani nejmlsnější kočka. Tato krmiva obsahují pouze kvalitní maso, zeleninu a bylinky. Celý sortiment je založen na kvalitě použitých surovin. Krmiva neobsahují obiloviny, vedlejší živočišné produkty, sójovou bílkovinu, barviva ani konzervanty…..číst více

Carnilove Cat Pouch Duck Enriched & Catnip cena

Cena: 31 Kč

Carnilove Cat Pouch Duck Enriched & Catnip 85g

Kapsička s vysokým obsahem kachního masa se šantou. Kapsička s kousky masa divokého původu ve filetech. Kompletní krmivo nebo chutný topping ke granulím. Unikátní druhy masa. Bez obilovin, bez brambor, bez GMO, bez sóji, bez cukru….číst více

dobra-miska.czPřejít do e-shopu
Perrito kachní srdíčka s rybou, 50g

Cena: 36 Kč

Perrito kachní srdíčka s rybou 50g

100% přírodní a kvalitní dentální pamlsky Perrito jsou vyrobené z kachního a rybího masa ve tvaru srdíček. Určené pro malá a střední plemena. Obsahují málo tuku a hodně bílkovin. Sušené horkým vzduchem. Uskladnit ….číst více

vsepropejska.czPřejít do e-shopu
Semi a Hemi, zvířecí influenceři

Semi a Hemi

Pes a kočka, to nemusí být vždy jen honička! Občas je to zábava, občas menší bitva, jindy spánek v objetí, po kterém se tento šílený kolotoč znovu celý zopakuje. Když bylo čivavákovi Semimu 12 let, potkal opuštěného kocourka Hemiho. Přesně 25. února 2020 se začal psát náš společný příběh. Psí a kočičí svět se spojil dohromady a my jsme se rozhodli sdílet naše zážitky na Instagramu. Nejvíce ze všeho však máme radost, že díky kámošům z ideahunter.cz můžeme recenzovat zvířecí sortiment. Jsme přísní, nekompromisní a upřímní, nenecháme se podplatit žádným pamlskem! Protože zvířátka si zaslouží jen ty nejlepší produkty!

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies