Catrice HD Liquid Coverage make-up – recenze

Jack Shakespearow/1. května 2023/Nejlepší make-up/10 min. číst
Vysoce krycí make-up Catrice HD Liquid Coverage recenze, zkušenosti

Vysoce krycí make-up Catrice HD Liquid Coverage recenze

Testovaný produkt: make-up Catrice HD Liquid Coverage

Výrobce/značka: Catrice Cosmetics

Celkové hodnocení:

Vlastnosti

 • odstín: 002 Porcelan Beige
 • vysoké krytí
 • přirozený vzhled „druhé pokožky“
 • zmatňující efekt
 • lehká a tekutá textura
 • pleť nezatěžuje
 • dlouhotrvající účinek bez roztékání make-upu
vivantis.czUkázat cenu

Vysoce krycí make-up

Make-up, který překryje vyrážku, červená místa, kruhy pod očima i popraskané žilky, a přitom nestojí majlant, touží v drogerii najít každá žena. Značka Catrice již před lety uvedla na trh produkt, který se stal její ikonou a měl by všechny výše zmíněné požadavky splňovat. Ano, dlouho jsme s testováním otáleli, protože občas je zklamání i přes řadu doporučení od influencerů opravdu velké. O make-upu s vysokou krycí schopností HD Liquid Coverage se totiž v jisté době mluvilo až příliš často. A dnes jsme se konečně rozhodli „mluvit“ o něm i my.

Pro jakou pleť je make-up vhodný?

Vysoký stupeň krytí, matující účinek či lehká konzistence, která pleť nezatěžuje a neucpává póry – to vše jsou vlastnosti, které Catrice make-up předurčují k použití na mastnější, problematickou pleť s mnoha nedokonalostmi. A my jsme ho přesně na tomto typu pleti otestovali.

...

Testování

Make-up jsme se záměrně rozhodli testovat na přelomu ročních období, abychom zjistili, jak se po nanesení na pleť chová v době, kdy je venku chladněji, ale zároveň jsme ho chtěli vyzkoušet i v horkém létě, kdy se i pleť na obličeji více potí. V testování jsme pokračovali až do úplného spotřebování produktu, přičemž tento proces trval téměř čtyři měsíce.

Nanášení

Make-up patří k těm tekutějším, které na trhu najdeme, ale nejedná se o úplně „vodnatou“ konzistenci. Při aplikaci nestéká – pokud jej kapátkem nanesete přímo na pleť, klesá po tváři pomaleji.

To, zda vám nejvíce sedne nanášení štětcem, beauty blenderem nebo prsty, je velmi individuální záležitost, která závisí na technice a kvalitě použitých pomůcek. My jsme každopádně pracovali se všemi třemi variantami a výsledek byl vždy uspokojivý.

Fluid rychle na pleti zasychá. Pokud některá místa nezapracujete do pokožky ihned, může se stát, že se objeví oblasti, které se budou roztírat o něco hůře a výsledným efektem mohou být fleky či nepřirozený vzhled.

Tekutý make-up HD Liquid Coverage (Foundation) 30 ml cena

Cena od: 166 Kč

Tekutý make-up HD Liquid Coverage (Foundation) 30 ml

Make-up HD Liquid Coverage nabízí vysoké a přesto přirozené krytí bez pocitu zatížení. Přilne k vaší pleti jako druhá kůže. Ultra tekutá textura je extrémně efektivní a dlouhotrvající. Zmaťnuje a kryje nedokonalosti až na 24 hodin. Výsledkem je krásná pleť připravená na světla kamer…. číst více

Catrice Liquid Camouflage High Coverage Concealer tekutý korektor cena

Cena od: 95 Kč

Catrice – Liquid Camouflage High Coverage Concealer

I vaše tvář může působit bezchybně a dokonale. Tekutý korektor Catrice Camouflage spolehlivě maskuje a kryje všechny nedokonalosti pleti a zajišťuje její dokonalý vzhled. Ať už se chystáte kamkoliv, díky přirozeně sjednocené pleti budete vypadat skvěle…. číst více

Sprej na make-up cena

Cena od: 169 Kč

Makeup Revolution Hyaluronic fixační sprej na make-up 100 ml

Chcete udělat za líčením dokonalou tečku? Použijte transparentní sprej Revolution Hyaluronic, díky kterému získáte nejen dlouhotrvající make-up, ale také hydratovanou a vitální pleť. S revolučním fixačním sprejem s hyaluronátem sodným bude pleť hydratovaná a svěží po…. číst více

Loreal make-up vanila cena

Cena od: 329 Kč

L´Oréal Paris True Match tekutý make-up odstín 2N Vanilla 30 ml

Nemůžete najít správný odstín make-upu? Může to být podtónem, jemným barevným nádechem vaší pleti. True Match s patentovanou technologií speciálních mikropigmentů dokonale splyne s přirozeným tónem a podtónem… číst více

Krytí

Jemné nedokonalosti v podobě méně výrazných pupínků make-up zakryje velice spolehlivě. Stejně výborně si poradil i s výraznými kruhy pod očima. O něco hůře, ale stále uspokojivě, si vedl při zamaskování i z dálky viditelných červených míst po zaníceném akné.

Jelikož šlo o oblasti, na které je třeba nanést i korektor, nehodnotíme tuto skutečnost jako slabost make-upu. Krytí bychom však přesto označili jako středně vysoké.

Měli jsme možnost vyzkoušet i mnohem dražší make-upy, které ani náznakem nedosáhly úrovně tohoto produktu.

Vzhled:

Jelikož se make-up pyšní matujícím účinkem, k němuž patří i jemný pudrový finish, může lehce zvýrazňovat vrásky. Z tohoto důvodu ho nedoporučujeme pro suchou nebo zralou pleť. Pokud se však nanese precizně a ve vhodném množství, na pleti se chová přirozeně. Je třeba jej do pleti zapracovat a zvolit si správný odstín. Pak není patrný ani přechod mezi tváří a krkem, a stejně tak nepůsobí ani jako maska.

Výdrž

Soudě podle informace na flakonku, která slibuje 24hodinovou výdrž, jsme měli od make-upu velká očekávání. V chladnějším období make-up vydržel na pleti o něco déle, v létě, kdy se pleť potí a produkuje více mastnoty, se jeho stoprocentní vzhled o hodinku zkrátil.

Přesto jsme s jeho výdrží byli spokojení. Dá se na něj spolehnout během celého dne, ačkoli je logické, že večer už tvář nevypadala tak jako ráno ihned po úpravě. Abychom ale vynesli rozsudek, jde o mírně nadprůměrnou výdrž.

Hodnocení vlastností

Nanášení:

Krytí:

Vzhled

Výdrž:

Celkové hodnocení

Make-up Catrice HD Liquid Coverage příjemně překvapil – nízkou cenu totiž převýšily benefity produktu. Krytí sice není úplně dokonalé a stoprocentní, výrazné chybičky na pleti jsou stále částečně viditelné, avšak očekávat, že jeden make-up bez použití korektoru zamaskuje i červené akné, je utopie. S pletí se velmi rychle skamarádí a co je nejdůležitější – neucpává póry ani nezhoršuje stav akné. Měli jsme možnost vyzkoušet i mnohem dražší make-upy, které ani náznakem nedosáhly úrovně tohoto produktu. Catrice HD Liquid Coverage primárně doporučujeme pro mladou, problematickou pleť. Na zralejší pokožce může lehce zvýrazňovat vrásky.

Pro koho je vhodný

Výhody

 • středně vysoké krytí nedokonalostí
 • výborně maskuje kruhy pod očima
 • pokud trefíte správný odstín, make-up nevytváří efekt masky a krásně splyne s pletí
 • praktický aplikátor v podobě kapátka
 • dobře se nanáší prsty, štětcem i houbičkou
 • na pleti nevytváří šmouhy
 • pleť skutečně zmatní, zanechává mírně pudrový finiš
 • nevysušuje pleť
 • veganský produkt
 • kvalitní make-up za „drogeriově“ nízkou cenu

Nevýhody

 • make-up nemá SPF ochranu
 • jelikož fluid rychle zasychá, aplikace musí být rychlá
 • v důsledku matujícího efektu může zvýraznit vrásky, hlubší jizvičky nebo chloupky

Autor recenze

Jack Shakespeare

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je mistr slova. Psaní mu dává křídla. Na křídlech fantazie objevuje nepoznané, z ptačí perspektivy se dívá na svět a popisuje jeho rozmanité barvy, lidi, věci a věcičky tohoto světa. Jelikož se jeho poslední sbírka básní Hladový jako spisovatel moc neprodává, přivydělává si u nás psaním recenzí a blogů. A dělá to opravdu dobře.

Poslední aktualizace: 2. 12. 2023

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies