Dřevěná balanční podložka WoodWork GymBeam – recenze

Jack Shakespearow/27. května 2023/Krása a zdraví/5 min. číst

Dřevěná balanční podložka WoodWork GymBeam – recenze

Testovaný produkt: Dřevěná balanční podložka

Výrobce/značka: GymBeam

Celkové hodnocení:

Vlastnosti

 • Cvičební a rehabilitační pomůcka
 • Podložka je vyrobena z odolného dřeva
 • Spodní balanční část (balanční koule) je z plastu
 • Povrch je ošetřen protiskluzovou úpravou
 • Hmotnost: 1 800 g
 • Rozměry: 39,5 × 1,5 cm
 • Orientační cena: od 399 Kč

V životě je třeba nalézt rovnováhu!

Poslední aktualizace: 28. 8. 2023

Donutit se ke cvičení, nebo alespoň k lehkému strečinku je po náročném pracovním dni pro nesportovce docela výzva. Pokud se už delší dobu nedokážete zvednout z gauče, nebaví vás cvičení v domácím prostředí a rotoped je nuda, máme pro vás jeden tip! S dřevěnou balanční podložkou se nudit určitě nebudete. O tom, jak umí nenápadně pomoci vašemu svalstvu a vzbudit ve vás zájem začít konečně něco dělat s tělem, jsme se rozepsali v naší recenzi.

Co je dřevěná balanční podložka?

Jedná se o dřevěný kruhový disk, který je posazen na kulovitém plastovém podstavci. Tato konstrukce zapříčiní, že jakmile se na disk postavíte, musíte být ve střehu a neustále vyvažovat balanc tak, abyste na podložce stáli vzpřímeně. Jelikož je povrch disku potažen protiskluzovou úpravou, chodidlo je na podložce zafixované a navzdory pohybující se kulovité základně má na povrchu disku oporu. Na této balanční pomůcce můžete stát v ponožkách nebo naboso – v obou případech noha z disku nesklouzne, ale je stabilní, i když se disk pohybuje.

Pokud nejezdíte na skateboardu, nebo nemáte zkušenost s jinými balančními pomůckami, může být první seznámení s podložkou trochu rozpačité. Opravdu to ze začátku působí tak, že na disku není možné stát, aniž byste z něj spadli. Jakmile však opadne prvotní strach z nepevné půdy pod nohama, zjistíte, že z podložky spadnout vlastně ani nejde – pokud na ní zůstanete stát a nezvládnete hned udržet balanc, její okraj se dotkne země, takže nedojde k vašemu pádu, jelikož stále máte chodidla položená na pevném, byť pohyblivém a šikmém podkladu.

Nestabilní podložka
Pokud se budete k dřevěnému disku pravidelně vracet, zjistíte, že udržet na něm balanc je stále jednodušší. Jednak si časem posílíte stabilizační systém, a za druhé se vám zpevní svalstvo potřebné k tomu, abyste ustáli pohybující se povrch pod vašimi chodidly.

Cviky na balanční podložce

Jak se balanční disk používá?

Základem je postavit se na něj. A všechno ostatní už máte ve svých rukou, respektive v nohou. Po čase totiž zjistíte, že i samotné stání a udržování rovnováhy dokáže protáhnout a zpevnit řadu svalů ve vašem těle.

Nejvíce jsme po balancování na podložce cítili:

 • lýtkové svalstvo
 • svalstvo v oblasti bederní páteře
 • břišní svalstvo
 • zadní stehenní sval – tzv. hamstring
Dřevěná balanční podložka cviky

Pokud se budete k dřevěnému disku pravidelně vracet, zjistíte, že udržet na něm balanc je stále jednodušší. Jednak si časem posílíte stabilizační systém, a za druhé se vám zpevní svalstvo potřebné k tomu, abyste ustáli pohybující se povrch pod vašimi chodidly. Pokroky jsou s touto cvičební pomůckou viditelné i u sportovních antitalentů, kteří měli z podobných balančních pomůcek strach, či se styděli na nich cvičit.

Může se na balanční podložce cvičit?

Kreativitě se meze nekladou a v případě dřevěného balančního disku to platí dvojnásob. Časem, až se naučíte, jak udržet dlouhodobý balanc, vás „obyčejné“ stání začne trochu nudit a zároveň motivovat k tomu, abyste cvičení s diskem posunuli o level výše.

Při stoji na balančním disku můžete provádět i tyto cviky:

 • dřepy,
 • plank (chodidla jsou opřena o disk, paže mají oporu v podlaze),
 • zakopávání nohou ve stoje.

Společně s dřevěným diskem můžete využít i tyto pomůcky:

 • gumový expandér na lýtka nebo stehna,
 • činky,
 • kettlebell.

Celkové hodnocení

Balanční podložku ze dřeva se vyplatí vyzkoušet, i když neholdujete domácímu cvičení. Na rozdíl od jiných pomůcek na cvičení je s diskem opravdu zábava. Svaly dostanou zabrat a psychika si odpočine – najednou se musíte soustředit jen na to, abyste udrželi rovnováhu, a tak se z mysli odplavují všechny myšlenky, které ji během dne zatěžovaly. Plusem je možnost využít svoji kreativitu a zkoušet na podložce různé cviky. Doporučujeme všemi deseti!

Pro koho / kdy ano

 • Pokud neholdujete náročným sportům a cvičením, ale přeci jen si chcete procvičit svalstvo téměř celého těla
 • Pro všechny věkové kategorie
 • Pro každého, kdo potřebuje po náročném dni na pár minut vypnout
 • Chcete-li začít jezdit na skateboardu – podložka vám pomůže získat stabilitu

Výhody

 • Zlepšuje koordinaci
 • Posiluje zádové, břišní svalstvo a svaly na nohou
 • Podložka s kreativním využitím – možnost provádět různé cviky
 • Na rozdíl od jiných balančních disků ji není nutné dofukovat vzduchem
 • Protiskluzový povrch – chodidla jsou stabilní a z podložky nekloužou
 • Poměrně skladná pomůcka
 • Není potřeba cvičit dlouho – i krátký čas (10 min. ) stačí k procvičení a strečinku celého těla

Nevýhody

 • Po čase, až se naučíte držet balanc, je cvičení s touto pomůckou trochu nuda
balanční podložka zkušenosti

Doporučené produkty pro domácí trénink

Balanční podložka WoodWork cena

Cena: od 399 Kč

Balanční podložka WoodWork GymBeam

Balanční podložka WoodWork je cvičební pomůcka vytvořená z kvalitního a odolného dřeva. Větší díl balanční podložky tvoří placatá deska ve tvaru kruhu. Uprostřed spodní části je umístěna část malé koule, která umožňuje balancovat. Tím, jak se člověk snaží dostat přenášením váhy…číst více

Balanční podložka Half Ball cena

Cena: od 1299 Kč

Balanční podložka Half Ball

Balanční podložka Half Ball je univerzální fitness pomůcka, která je vhodná na aerobní a balanční cvičení. Při tréninku ji můžete využít dvojím způsobem – měkkou částí nahoru nebo dolů. Právě díky univerzálnímu využití můžete procvičit vždy….číst více

Posilovací gumy Resistance Set cena

Cena: od 299 Kč

Posilovací gumy Resistance Set

Posilovací gumy Resistance Set jsou efektivní fitness pomůcky vhodné na trénink celého těla, ať už je to silový trénink, HIIT nebo jóga a pilates. Slouží na posílení několika svalových partií, od rukou, hrudníku a zad až po zadek a nohy. V balení najdete 4 gumy v…číst více

Klouzavé podložky Core Sliders cena

Cena: od 269 Kč

Klouzavé podložky Core Sliders

Klouzavé podložky Core Sliders jsou skvělé fitness pomůcky, které slouží k vypracování a zpevnění celého těla, od břicha, rukou, ramen, zad až po zadek a nohy. Princip cvičení s klouzavými podložkami spočívá v posouvání rukou a nohou po podlaze, přičemž…číst více

Autor recenze

Jack Shakespeare

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je mistr slova. Psaní mu dává křídla. Na křídlech fantazie objevuje nepoznané, z ptačí perspektivy se dívá na svět a popisuje jeho rozmanité barvy, lidi, věci a věcičky tohoto světa. Jelikož se jeho poslední sbírka básní Hladový jako spisovatel moc neprodává, přivydělává si u nás psaním recenzí a blogů. A dělá to opravdu dobře.

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies