Pleťová bylinná ajurvédská maska na akné Tarika – recenze

Jack Shakespearow/1. května 2023/Pleťové masky/5 min. číst
Pleťová bylinná ajurvédská maska na akné Tarika – recenze

©ideahunter.cz Pleťová bylinná ajurvédská maska na akné Tarika – recenze

Testovaný produkt: Pleťová maska

Výrobce/značka: Tarika

Celkové hodnocení:

Vlastnosti

 • zajímavé bylinné složení
 • maska ve formě prášku
 • přírodní ajurvédský přípravek z Indie
 • bez chemických látek
 • výborná tolerance i u citlivé pleti
 • vhodná na všechny typy pleti
 • rychlý účinek – zlepšení stavu pleti již za 10 dní
 • nízká cena

Zkušenosti s pleťovou maskou Tarika

Produktů, které „zaručeně“ fungují na akné, je na trhu mnoho. Ale až v momentě, kdy člověk vyzkouší několik zázračných přípravků a pocítí trpké zklamání, uvědomí si, jak velká je síla reklamy, která dokáže prodat i totálně neúčinný produkt. Když jsme poprvé zaregistrovali masku na akné Tarika, nevěnovali jsme jí příliš mnoho pozornosti. Ale jak její popularita na trhu sílila, rozhodli jsme se zjistit za vás, jestli je skutečně tak účinná, jak její prodejci slibují.

Tarika maska na akné – recenze, zkušenosti

Co je ájurvédská maska na pleť Tarika?

Jedná se o žluto-oranžovou masku z Indie v práškové formě, která má vskutku zajímavé složení. Jejím hlavním úkolem by mělo být hloubkové čištění pleti, její vyživení a vyhlazení. Přestože je vhodná pro všechny typy pleti, primárně by po ní měli sáhnout ti lidé, které trápí výrazné akné s nepříjemným „dozvukem“ v podobě trvalých jizviček.

Složení

Výrobek neobsahuje žádné chemické složky a ingredience jsou přímo exotické. Mezi nejzajímavější složky patří: puškvorec obecný, indický angrešt, tis obyčejný, muškátovník vonný, šáchor hlíznatý, vrcholák myrobalánový, santalovník bílý, divoká kurkuma, falešný černý pepř (Embelia ribes) a indická borůvka.

...

Příprava masky

Bylinný prášek lze smíchat s vodou, s mlékem či s květovou vodou. Pokud jste dosud masku v práškové formě nepoužívali, doporučujeme pro její přípravu použít kosmetický štětec a tekutou složku (vodu či mléko). Opatrně a postupně přimíchejte prášek do tekuté složky. Pokud správný poměr masky a vody neodhadnete, může se stát, že pasta bude příliš tekutá, takže budete muset přidat prášek. V takovém případě půjde o zbytečné plýtvání produktu.

Výsledkem by měla být dobře roztíratelná krémová pasta bez jakýchkoli hrudek, která se na pleť nanáší stejně jako jakákoli jiná pleťová maska. Aplikuje se na celý obličej kromě očního okolí, a to buď kosmetickým štětcem nebo prsty. Doporučeno je také krátké vmasírování do pokožky.

ajurvédská maska na akné Tarika – recenze

Testování

Masku Tarika jsme testovali na problematické mastné pleti se spoustou akné a jizviček a na sušší pleti bez viditelných nedokonalostí.

Pocit po aplikaci

Maska voní po koření a zanechává na pleti příjemný hřejivý pocit. Když jsme masku zkoušeli poprvé, dostavil se i pocit mírného štípání, které však nelze označit za nesnesitelné. Jelikož je v masce hodně aromatických bylin, pokožka se s jejich působením vyrovnává i tímto způsobem.

Přibližně po měsíci používání byly vidět první dlouhodobé výsledky – výskyt akné se zmírnil, pleť byla méně podrážděná a působila zdravějším dojmem.

Efekt na problematické mastné pleti

První, čeho jsme si po umytí masky z pleti všimli, byly dvě změny – pocit jemné pokožky a stažení zánětlivých ložisek. Červené akné bylo o něco méně viditelné a pleť v okolí pupínků byla méně podrážděná.

Dlouhodobé používání masky (s frekvencí 2× týdně po dobu tří měsíců) vedlo k zajímavým výsledkům – výskyt akné se snížil o dvě třetiny, zcela se zredukovaly zanícené a bolavé vyrážky a pleť působila zdravějším dojmem. Regenerační vlastnost masky Tarika se odrazila i na jizvičkách po akné – kůže na těchto místech byla méně citlivá a jizvy se začaly uzavírat.

Efekt na suché pleti bez výrazných nedokonalostí

Suchá pleť zůstala po smytí masky o něco jemnější a hydratovanější, přičemž se minimalizovaly šupinky a drsné oblasti, které se tímto způsobem hydratovaly. Příjemným překvapením bylo i to, že pleť nebyla po použití masky vůbec podrážděná. I navzdory jemnému štípání při působení masky se po jejím umytí neobjevila na pokožce žádná podrážděná zarudlá místa. Dokonce by se dalo říci, že barevný tón pleti byl sjednocený a pleť byla mnohem rozzářenější.

Z dlouhodobého hlediska jsme však žádný výrazný efekt na suché pleti nepocítili. Maska pleti pomáhá lépe vstřebávat další kosmetické přípravky, ale mnohem lepší výsledky jsme měli možnost zaznamenat na aknózní pokožce.

Shrnutí aplikace

 • prášek se rozmíchá s vodou / mlékem / květovou vodou
 • krémová pasta na nanese na pleť a jemně vmasíruje
 • maska se nechá působit minimálně po dobu 25 minut
 • přípravek se z pleti smyje vodou

O tom, jak pracovat s práškovou maskou, jsme psali v naší recenzi na Saloos Zelený jíl.

Celkové hodnocení

Nízká cena, ale prokazatelný účinek! Přestože jsme se snažili najít i nějaká negativa Tariky, žádná jsme nenašli. Okamžitě sníží zánět, vyčistí pokožku, zanechá ji hebkou a připravenou absorbovat kosmetické produkty v podobě séra nebo krému. Přibližně po měsíci používání byly vidět první dlouhodobé výsledky – výskyt akné se zmírnil, pleť byla méně podrážděná a působila zdravějším dojmem.

Pro koho je určena

 • pro mastnou, aknózní pleť
 • pro všechny věkové kategorie
 • pro lidi, které trápí nedokonalosti pleti
 • pro zarudlou pleť, jizvy po akné
 • pro dívky a ženy, kterým se pleť zhoršuje v určitém období menstruačního cyklu
 • pro lidi, kteří potřebují vyčistit a zklidnit podrážděnou pokožku

Výhody

 • zanechává příjemný hřejivý pocit na pleti
 • výrazná bylinkovo-kořeněná vůně
 • na pleti hezky zasychá, nedrolí se ani neopadává
 • efektivně redukuje projevy akné
 • na pleti působí zklidňujícím účinkem – okamžitě zmírňuje zánět při akné
 • pravidelné používání vede k redukci výskytu akné
 • pleť je po smytí masky zcela hladká a méně zanícená
 • po dlouhodobém používání jsou o něco méně viditelné jizvy po akné

Nevýhody

 • maska poměrně rychle ubývá
 • pokud nemáte s „práškovou“ maskou zkušenosti, její příprava v pastu si žádá určitou praxi

Pleťové masky na akné

Neutrogena Curcuma Clear čisticí pleťová maska – cena

Cena: 239 Kč

Čisticí pleťová maska s kurkumou Curcuma Clear 50 ml

NEUTROGENA® Curcuma Clear Čisticí maska s kurkumou. Kurkuma je oceňována pro svůj vysoký obsah antioxidantů a zklidňující vlastnosti. Tato maska s obsahem kurkumy jemně čistí, bojuje s pupínky a pomáhá jim předcházet. Zároveň pleť zklidňuje – pro pružnou pleť zdravou na pohled….číst více

Enzymatický peeling 50 ml cena

Cena: 176 Kč

Enzymatický peeling 50 ml

Enzymatický peeling je vysoce účinná emulze s komplexem aktivních látek, které urychlují odstranění odumřelých buněk, a tím urychlují obnovu pokožky. Obsažené AHA-kyseliny a enzym jemně a cíleně odstraňují zrohovatělou vrstvu pokožky, emulze hydratuje pokožku a sjednocuje pleť…číst více

AkneSilver® Mask 7 x 10 ml cena

Cena: 256 Kč

AkneSilver® Mask 7 x 10 ml

Speciální péče pro aknózní a problematickou pleť od značky Biomedica. Dopřejte si unikátní masku s obsahem stříbra, jež napomáhá v boji proti širokému spektru mikrobů zpsobující akné. Obohaceno o extrakty sedmikrásky, jalovce, jitrocele, rozmarýnu a měsíčku. Podpořeno éterickými oleji nejvyšší kvality…číst více

Saloos Zelený jíl / francouzský 80 g – cena

Cena: 131 Kč

100% Zelený francouzský jíl – tělová a pleťová maska 80 g

Přírodní jíly platí v oblasti kosmetiky oprávněně za učiněný zázrak, který rozhodně musíte vyzkoušet. Zelený jíl Saloos Green Clay, vhodný zejména pro problematickou či aknózní pleť, nejenže šetrně odstraňuje nadbytečný maz, ale také absorbuje veškeré toxické látky a nečistoty, které se na pleti usadily…číst více

Recenzia: Zelený jíl

Autor recenze

Jack Shakespeare

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je mistr slova. Psaní mu dává křídla. Na křídlech fantazie objevuje nepoznané, z ptačí perspektivy se dívá na svět a popisuje jeho rozmanité barvy, lidi, věci a věcičky tohoto světa. Jelikož se jeho poslední sbírka básní Hladový jako spisovatel moc neprodává, přivydělává si u nás psaním recenzí a blogů. A dělá to opravdu dobře.

Poslední aktualizace: 2. 12. 2023

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies