Hada Labo Tokyo – denní a noční hydratační krém – recenze
Denní a noční krém Hada Labo Tokyo má lehkou texturu a rychle se vsákne...
Testovaný produkt: Francouzský zelený jíl
Výrobce/značka: Saloos
Prodejce: saloos.sk
Celkové hodnocení:
Vlastnosti
Jemný zelený prášek, který čistí, detoxikuje, regeneruje a navíc má mnoho způsobů využití… Francouzský zelený jíl nás zaujal už na první pohled a radost z nákupu se znásobila po přečtení etikety. Pojďte se s námi podívat, jak dopadl test tohoto produktu a zda zelený jíl v našem hnízdě zdomácněl.
Jedná se o najemno namletý prášek světle zelené barvy získaný z horniny, která se vyznačuje vysokým obsahem minerálů a stopových prvků, jako je například železo, hořčík či mangan. Pleť důkladně čistí a zbavuje mastnoty, zklidňuje podrážděná místa, zpevňuje pleť a zároveň ji vyhlazuje. Při revmatických onemocněních je skvělým pomocníkem pro zahřátí kloubů.
Jeden produkt = více možností použití, a to je vždy výhoda! Ocení ho především lidé, kteří chtějí minimalizovat množství produktů ve své koupelně a spolu s tím také snížit svoji uhlíkovou stopu na naší planetě. Přestože jsme Saloos zelený jíl otestovali na všechny možné způsoby, prášek moc neubýval. Výraznější úbytek jsme zaznamenali až po půl roce pravidelného používání. Jedná se tedy o cenově dostupný produkt, který nahradí více kosmetických přípravků a není třeba jej neustále dokupovat.
Příprava masky vyžaduje praxi – čím častěji si ji budete míchat, tím snáze a rychleji to půjde. Začátečníkům doporučujeme neplýtvat vodou a přidávat ji do prášku velmi opatrně – pomalu kapat takové množství vody, které se vejde do vrabčího zobáčku. Pokud poměr jílu a vody správně neodhadnete, maska bude příliš tekutá, takže bude nutné přidávat více prášku. Zbytečně tak budete plýtvat produktem – jedna lžička jílu je pro přípravu masky více než dost.
Správně by měla vzniknout dobře roztíratelná pasta bez hrudek. Nám se tuto konzistenci podařilo namíchat napotřetí a od té doby jsme už měli ideální poměr v oku. Masku jsme nanášeli na pleť štětcem a dokonale splynula s pokožkou. Roztíratelnost a práci s maskou hodnotíme na výbornou – pokryla i jizvičky na obličeji a místa, na která se jiné masky nanášejí obtížně.
Maska začíná schnout po pěti minutách a z tekutého skupenství se mění na tuhou skořepinu, která kopíruje linie obličeje. Pokud nanesete silnější vrstvu, může se stát, že vám maska paralyzuje obličejové svaly, proto si na péči o pleť vyhraďte dostatek času a prostor, kde vás nikdo nebude rušit. Pleť je pod zasychajícím jílem stále více napnutá a někdy se objeví i jemné brnění v obličeji. Masku jsme nechali vždy působit 20–30 minut, postupně její tmavě zelená barva bledla. Velkou výhodou je, že maska v tekutém stavu nestéká a po zaschnutí se nedrolí ani neopadává.
Maska se bez problémů smývá. Vlažná voda ji rozpustí a pleť je po opláchnutí naprosto čistá, bez jakýchkoli nánosů či filtru.
Pokud vás trápí akné, určitě nevynechejte náš článek: Pleťová bylinná ajurvédská maska na akné Tarika – recenze
Tento typ pleti se vyznačuje hnisavým akné a červenými zanícenými místy, na kterých jsou hluboké jizvičky. Maska ze zeleného jílu zarudlé oblasti zklidnila a paradoxně se její účinek stupňoval pravidelným používáním. Většinou totiž účinnost některých zpočátku „zázračných“ kosmetických produktů s časem klesá. Akné se sice tvořilo stále, avšak po měsíci nebyla vyrážka tak výrazná či bolavá a zmizela mnohem rychleji.
Pleť po masce nezůstává vysušená, ale je vyživená a zmatněná, po aplikaci krému nebo pleťového oleje má ideální hydrataci. Druhý den po aplikaci masky byla pleť mnohem méně mastná a tvorba mazu se při pravidelném používání po dobu 3 měsíců viditelně redukovala.
Suché čelo, mastná pokožka na tvářích, rozšířené póry na nose či bradě a občasný výskyt akné – na efekt zeleného jílu na tomto typu pokožky jsme se těšili nejvíce. Většinou je totiž obtížné najít kosmetiku, která by vyhovovala potřebám smíšené pleti – a výjimkou není ani to, že se na čelo musí používat jiný produkt než na oblasti, kde pokožka produkuje nadměrnou mastnotu.
Překvapením bylo, že se jíl doslova přizpůsobil smíšené pokožce a na různých oblastech působil různě. Místa s produkcí mazu zmatnil a redukoval zánět, zatímco suché pokožce především v oblasti čela dodal hydrataci a výživu. Postupem času (přibližně po měsíci a půl pravidelné aplikace) se přechody mezi suchou a mastnou pletí lehce zmenšily.
Přestože maska rychle schne a pleť je pod ní napnutá, suché pleti to nijak neublížilo. Po smytí masky byla kupodivu hydratovaná a působila vyživeně. Pravidelným používáním (2× týdně po dobu dvou měsíců) se maličko minimalizoval výskyt šupinek, které se většinou objevují na čele a nose. V konečném důsledku se pleť po delším používání masky lépe vyrovnávala se sychravým počasím a také se na ni snáze nanášel make-up.
Jelikož je jíl schopen navázat na sebe mastnotu a nečistoty, jeho účinek se nejvíce prokázal na pleti, která bojuje s rozšířenými a ucpanými póry, které když se neošetřují, projevují se jako známé „černé tečky.“
Nejlepší, přímo zázračný účinek jsme postřehli tehdy, když jsme jíl na pleť nanesli po aplikaci BHA séra. Toto sérum totiž proniká do pleti a rozpouští tuky, které se v pórech usazují a tvoří. Po 10 minutách a opláchnutí chemického peelingu s BHA kyselinami jsme nanesli na pleť masku z francouzského jílu. Kyseliny předpřipravily póry na důkladné čištění a po smytí masky byly mnohem méně zaneseny.
Dobrou vychytávkou je i přidání jakéhokoli pleťového či esenciálního oleje. Masku si tak vždy můžete něčím ozvláštnit, což oceníte zvláště v případě smíšené pleti. Na tváře a čelo je možné nanést „čistou“ masku, ale do zbytku je dobré nakapat olej, který si poradí s mastnou pletí, a ten nanést na T-zónu.
Do zeleného jílu jsme zkusili přidat čajovníkový (tea tree oil) a šípkový olej. Zatímco olej z čajovníku aknózní plať vyčistil, hloubkově dezinfikoval a redukoval viditelná zanícená místa, šípkový olej zjemnil a rozjasnil nevýraznou citlivou pleť.
Do vody jsme přimíchali dvě čajové lžičky jílu. Prášek se pěkně rozpustil, voda zůstala mírně matná, ale nevytvářely se nánosy produktu na okraji vany ani na pokožce. Aroma jsme neevidovali žádné, takže lze v případě potřeby přidat do koupele i esenciální olej.
Účinek jílu byl citelný až po osušení těla. Pokožka byla mírně zmatněná, ale ne suchá – na ramenou, kde se příležitostně vytváří vyrážka, byl tento efekt patrný nejvíce. U suché pokožky jsme zaznamenali nejmenší účinek, ale jíl kůži nevysušoval. Nejvíce jej však doporučujeme lidem, kteří si chtějí dopřát relaxační koupel a mají problém s aknózní pokožkou nejen na obličeji, ale i na zádech. Výsledky se stupňují pravidelným používáním.
Mohlo by vás také zajímat: Minerální bahno z Mrtvého moře Sefiros – recenze
Francouzský zelený jíl mile překvapil svou nízkou cenou, kreativitou použití i prokazatelným účinkem. Jedná se o produkt, který se neztratí v kosmetické výbavě žádné ženy, která se chce o svou pleť důkladně starat.
Poklad marockých žen, které ho používají k šetrnému čištění pleti, pokožky celého těla a k mytí vlasů. Je vhodný pro všechny typy pleti a zvláště ho ocení aknózní, ekzematická a problematická pokožka. Uvolňuje ucpané póry, odstraňuje přebytečný maz….číst více
Bílý jíl je oblíbený detoxikační prostředek pro tělo i pokožku obličeje. Hloubkově čistí ucpané póry, problematickou kůži zbavuje mastnoty a zklidňuje. Při pravidelném používání redukuje tvorbu mazu. Unavené pleti dopřeje povzbuzení v podobě řádné dávky minerálních látek a stopových prvků….číst více
Blahodárné vlastnosti jílu znali už naši předkové. Růžový jíl Purity Vision BIO Rose do hloubky vyčistí vaši pleť, uvolní póry, odstraní odumřelé kožní buňky a pleť zregeneruje díky obsaženým minerálům a jiným prospěšným látkám. Tím ale možnosti jeho zužitkování nekončí. Můžete ho využít také k péči o vaše vlasy i pokožku celého těla. Jíl je vhodný pro všechny typy…číst více
Přírodní jíly platí v oblasti kosmetiky oprávněně za učiněný zázrak, který rozhodně musíte vyzkoušet. Zelený jíl Saloos Green Clay, vhodný zejména pro problematickou či aknózní pleť, nejenže šetrně odstraňuje nadbytečný maz, ale také absorbuje veškeré toxické látky a nečistoty, které se na pleti usadily…číst více
Jack Shakespearow je mistr slova. Psaní mu dává křídla. Na křídlech fantazie objevuje nepoznané, z ptačí perspektivy se dívá na svět a popisuje jeho rozmanité barvy, lidi, věci a věcičky tohoto světa. Jelikož se jeho poslední sbírka básní Hladový jako spisovatel moc neprodává, přivydělává si u nás psaním recenzí a blogů. A dělá to opravdu dobře.
Poslední aktualizace: 2. 12. 2023
Denní a noční krém Hada Labo Tokyo má lehkou texturu a rychle se vsákne...
Noční krém Krásná slečna jsem používala ráno jako podkladovou bázi pod make-up a večer...
Akné i po třicítce? Póry, které jsou patrné i pod nánosem make-upu? Nevýrazná, bledá...
Bezprostředně po aplikaci pleť pociťuje štípání, jehož intenzita časem klesá. Intenzita štípání se v...
Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?
Více o cookies