Křídové barvy Kreul na sklo a porcelán – recenze

Jack Shakespearow/27. května 2023/Domácnost/5 min. číst
nejlepší barvy na sklo a porcelán
Křídové barvy Kreul na sklo a porcelán – recenze

Křídové barvy Kreul na sklo a porcelán – recenze @ideahunter.cz

Testovaný produkt: Křídové barvy na sklo a porcelán

Výrobce/značka: Kreul

Celkové hodnocení:

Vlastnosti

 • barvy na porcelán a sklo s unikátním křídovým efektem
 • barvy jsou na vodní bázi
 • balené v praktických skleněných nádobkách
 • možnost zakoupit barvu samostatně nebo v sadě po více kusech
 • nanášení štětcem
 • barvy si na porcelánu vypálíte i v kuchyňské troubě
artmie.czUkázat cenu

Barvy na porcelán, kterými potěšíte každou kreativní duši!

Každý milovník kávy nebo čaje musí mít svůj oblíbený hrníček, kterého se nikdo jiný nesmí ani dotknout. Pokud už se vám však omrzely hrníčky, které jste nasbírali během cest po světě, případně jste ještě nenašli takový, který by dokonale odrážel vaši osobnost, nastal čas něco s tím udělat – a křídové barvy od značky Kreul vám budou více než nápomocné!

Co jsme vlastně testovali?

Jedná se o barvy na vodní bázi, které na skle, porcelánu či keramice zanechávají ve srovnání s ostatními barvami unikátní matný křídový efekt. Nanášejí se štětcem a díky tomu, že je k dispozici široká barevná škála, můžete barvy použít i na jiný povrch než čistě bílý – my osobně jsme vyzkoušeli pomalovat bílou křídovou barvou i tmavě hnědý hrníček. Po zaschnutí barvy se hrníček vypálí, čímž se barva zafixuje a stává se odolnou vůči čisticím prostředkům i umývání.

Testování

Popustit uzdu své fantazie není s barvami Kreul vůbec těžké, a proto jsme křídové barvy testovali přibližně rok na desítkách pomalovaných hrníčků. V recenzi se zaměříme na to, jak se s barvami pracuje, jak si běžný člověk poradí s jejich vypalováním a jak dlouho na šálku či hrníčku vydrží.

barvy na malování šálků
O křídových barvách na porcelán Kreul nám bylo ctí cvrlikat! Na porcelánu a keramice zanechávají jedinečný efekt, snadno se s nimi pracuje a neublíží jim ani myčka na nádobí.

Malování a práce s barvami

Před použitím konkrétní barvy je třeba ji řádně protřepat. Textura barev je sice poněkud hustší, ale pokud se skleněné nádobky nechají dlouho nečinně ležet, na povrchu se vytvoří vrstva vody a křídové pigmenty sednou na dno. Samotné malování je poměrně jednoduchý proces – máte-li kvalitní štětec, barva z něj nestéká a umožňuje vám celkem precizně kreslit i menší detaily.

Stejně hladce to jde i po namalování – pokud nanesete přiměřené množství barvy, okamžitě se fixuje na šálku a zasychá. Ani jednou se nám nestalo, že by se křídová barva, kterou jsme většinou malovali i větší plochy, začala roztékat, a tím by znehodnotila výtvor. Není tedy třeba ani žádné konturování.

Křídové barvy na sklo zkušenosti

Vypalování barev

Po domalování vašeho výtvoru je třeba nechat skleničku či hrneček minimálně 4 hodiny odpočinout na suchém místě. Následně se pomalovaná keramika nebo sklo vloží do nepředehřáté kuchyňské trouby a nastaví se teplota na 160 °C. V troubě se ponechá 90 minut a nechá se tam i vychladnout – poté je celý proces zafixování barvy hotov.

Trvanlivost barev Kreul na porcelán a sklo

Pomalovaný předmět je po vypálení a vychladnutí odolný vůči umývání pod tekoucí vodou s použitím běžného prostředku na mytí nádobí (Jar, Pur atd.). Ačkoli to výrobce na svých stránkách neuvádí, my jsme vyzkoušeli i mytí hrníčků v myčce na nádobí, přičemž i tento proces zvládly barvy na výbornou.

Ať už se rozhodnete umývat váš pomalovaný hrníček jakkoli, nikdy nepoužívejte abrazivní čisticí prostředek (Cif, tekutý prášek, abrazivní tuhé kapsle do myčky na nádobí). Vždy použijte jen gelové přípravky.

Celkové hodnocení

O křídových barvách na porcelán Kreul nám bylo ctí cvrlikat! Na porcelánu a keramice zanechávají jedinečný efekt, snadno se s nimi pracuje a neublíží jim ani myčka na nádobí. Malováním si můžete zpestřit dlouhé zimní večery, na které vám zůstane krásná vzpomínka, případně svým hand-made výtvorem můžete někoho obdarovat. Pokud ve vás dřímá kreativní duše, tyto barvy jí pomohou konečně se realizovat!

artmie.czUkázat cenu

Pro koho ano

 • pro tvořivé duše
 • pro každého, kdo rád maluje a něco vytváří
 • pro sběratele hrníčků a šálků (může si vytvořit hrníček podle vlastních představ)
 • vhodné jako dárek

Výhody

 • jedinečný matně-křídový efekt
 • široký výběr zajímavých barevných odstínů
 • s barvami se dobře pracuje
 • na šálku se neroztékají
 • po zaschnutí se jejich barva nemění
 • odolné vůči mytí – i v myčce na nádobí
 • dlouhá životnost barvy i po otevření lahvičky
 • pomalovanou keramiku či sklo si vypálíte i doma

Nevýhody

 • žádné jsme neobjevili

Kde koupíte křídové barvy na sklo a porcelán Kreul

Křídové barvy na sklo a porcelán Kreul 20 ml yellow safran cena
artmie.czUkázat cenu
Křídové barvy na sklo a porcelán Kreul 20 ml ice mint cena
artmie.czUkázat cenu
Křídové barvy na sklo a porcelán Kreul 20 ml candy rose cena
artmie.czUkázat cenu
Křídové barvy na sklo a porcelán Kreul 20 ml rosemary green cena
artmie.czUkázat cenu

Doporučujeme přikoupit

Sada kulatých syntetických štětců Royal & Langnickel cena

Cena: od 129 Kč

Sada kulatých syntetických štětců Royal & Langnickel 4 kusy

Sada štětců Royal & Langnickel patří do série štětců Crafter’s Choice, která se vyznačuje jedinečným stylem. Tyto štětce, které musíte mít, jsou ideální na všechny média a povrchy. Odolné polymerové rukojeti jsou vybaveny originálním neklouzavým povrchem Soft-Grip …číst více

artmie.czUkázat cenu
Barvy na sklo a porcelán Talens Art Creation / sada 4 x 30 ml cena

Cena: od 429 Kč

Barvy na sklo a porcelán Talens Art Creation / sada 4 x 30 ml

Barvy na sklo a porcelán Talens Art Creation / sada 4 x 30 ml je ideální možností pro začátečníky a studenty, ale i pro profesionální malíře …číst více

artmie.czUkázat cenu
Barva na sklo a porcelán PENTART - 30 ml cena

Cena: od 59 Kč

Barva na sklo a porcelán PENTART – 30 ml

Barva na sklo a porcelán značky PENTART je vysoce krycí lesklá barva vyrobená na bázi vody. Výborná pro použití na sklo, kov, porcelán a kovové povrchy. Jednotlivé odstíny jsou mezi sebou navzájem dobře míchatelné …číst více

artmie.czUkázat cenu

Autor recenze

Jack Shakespeare

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je mistr slova. Psaní mu dává křídla. Na křídlech fantazie objevuje nepoznané, z ptačí perspektivy se dívá na svět a popisuje jeho rozmanité barvy, lidi, věci a věcičky tohoto světa. Jelikož se jeho poslední sbírka básní Hladový jako spisovatel moc neprodává, přivydělává si u nás psaním recenzí a blogů. A dělá to opravdu skvěle.

Přidat komentář

Pro lepší online zážitek používáme „cookies“. Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, upravujeme reklamu a uživatelská nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?

Více o cookies